رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

مردم به کنسولگری مراجعه نکنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم به کنسولگری مراجعه نکنند

مردم به کنسولگری مراجعه نکنند

مدیرحج وزیارت استان کرمانشاه گفت:درسطح استان کرمانشاه 17 دفتر زیارتی کارصدورویزا برای زائرین عتبات عالیات دراربعین را انجام می‌دهند.

رضا نجفیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: برای اخذ ویزای سفر زیارتی عتبات عالیات در ایام اربعین نیازی به حضور مراجعین به دفتر کنسولگری عراق در کرمانشاه نیست.

وی ادامه داد: متقاضیان این سفر معنوی باید ابتدا در سامانه سماح اقدام به ثبت نام اینترنتی کرده و در ادامه مدارک خود را به یکی از 17 دفتر خدمات زیارتی استان کرمانشاه تحویل دهند.

نجفیان تصریح کرد: از مجموع این دفاتر 17 گانه استان کرمانشاه، یک دفتر در شهرستان پاوه، یک دفتر در شهرستان اسلام آبادغرب، دو دفتر در شهرستان کنگاور و 13 دفتر در شهر کرمانشاه قرار دارند.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: هزینه صدور ویزا برای گروه های 5 نفر به بالا به ازای هر نفر 30 دلار به علاوه 10 هزار تومان حق‌الزحمه دفاتر و همچنین هزینه صدور ویزا برای خروج انفرادی به ازای هر نفر 40 دلار به علاوه 10 هزار تومان حق‌الزحمه دفاتر می باشد.

وی تاکید کرد: اخذ هرگونه مبلغی بیشتر از مبالغ یاد شده هیچگونه محمل قانونی ندارد و تخلف محسوب می‌شود که مردم در صورت مشاهده چنین مواردی می توانند مراتب را به دفتر حج و زیارت استان اطلاع دهند تا از طریق مراجع قانونی برخورد لازم به عمل آید.

نجفیان تاکید کرد: نیازی نیست مردم شهرها و استانهای دیگر برای اخذ ویزا به کرمانشاه و کنسولگری عراق در استان مراجعه کنند، کافیست به دفاتر زیارتی شهر خود مراجعه کرده و آن دفاتر مجاز هر روزه لیست درخواست دهندگان ویزا را برای ما می فرستند که ما نیز از طریق کنسولگری این کار را برای آنها انجام خواهیم داد.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه همچنین به تشکیل کمیته های هفت گانه ستاد اربعین در استان اشاره کرد و گفت: جهت احیای سنت مهمان نوازی مردم کرمانشاه از کاروان های زیارتی عتبات عالیات ستاد اربعین در استانداری کرمانشاه و به ریاست شخص استاندار راه اندازی شده و هر هفته جلسات آن پیگیری می شود که بتوانیم میزبانان شایسته‌ای در مسیر تردد کاروانیان عتبات عالیات باشیم.