جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

مردم در بازپرداخت تسهیلات بدقلقی می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم در بازپرداخت تسهیلات بدقلقی می‌کنند

مردم در بازپرداخت تسهیلات بدقلقی میکنند

مدیر شعب بانک تجارت استان کرمانشاه گفت: متاسفانه اعتماد بانک‌ها به مردم ضعیف شده و مردم در بازپرداخت تسهیلات دریافتی بدقلقی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، علی اصغر ساعد در جمع خبرنگاران به مشکلات عدیده بانک‌ها اشاره و اظهار کرد: مردم از اکثر این مشکلات اطلاعی ندارند.

وی بدقلقی مردم در بازپرداخت تسهیلات و حتی عدم بازپرداخت را از مهمترین مشکلات بانک‌ها دانست و تصریح کرد: 50 تا 60 درصد منابعی که به مردم می‌دهیم غیرقابل برگشت هستند.

 مدیر شعب بانک تجارت استان کرمانشاه افزود: گاهی یک لشکر باید دنبال یک فرد بیافتد تا تسهیلاتی که دریافت کرده را پس دهد و گاهی روند قانونی پیگیری هم تا چند سال به طول می‌انجامد.

ساعد با بیان اینکه این شرایط اعتماد بانک‌ها را به مردم ضعیف کرده، خاطرنشان کرد: در این شرایط افراد قابل قبول هم به چوب سایرین می‌سوزند و قوانین سخت‌گیرانه‌ای وضع می‌شود که برای همه یکسان است.

وی ادامه داد: عمده مشکلات ما در بخش تسهیلات کلان است که معمولا به جای اینکه صرف تولید شود، برای مصارف غیرواقعی هزینه می‌شود.

مدیرشعب بانک تجارت کرمانشاه عنوان کرد: این مشکلات همه وقت و انرژی بانک را می‌گیرد.
 
به گفته این مسئول، این مشکلات باعث می‌شود بانک‌ها از وظایف اصلی خود که تامین سرمایه برای توسعه کشور است دور بمانند.

ساعد در ادامه خواستار تعامل دوسویه رسانه‌ها و بانک ها شد و افزود: وظیفه رسانه‌ها است که در خصوص مشکلات بانک‌ها اطلاع‌رسانی کنند و فرهنگ سازی لازم را برای بازپرداخت به موقع تسهیلات انجام دهند.