جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

مردم فریب پنج ستاره را نخورید...! - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم فریب پنج ستاره را نخورید...!

پلیس فتای استان کرمانشاه اعلام کرد؛ مردم فریب مسابقه پنج ستاره را نخورند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: با توجه به تماس هایی درباره افزایش کلاهبرداری ها از طریق مسابقه پنج ستاره لازم است مرد نسبت به این امر هوشیاری کامل داشته باشند.

سرهنگ علی کریمی گفت: به تازگی کلاهبرداران با ارسال پیامک برای افراد مختلف و ذکر این وعده که کاربر برنده یک عدد سکه طلا و گوشی تلفن همراه شده است او را فریب می دهند و اطلاعات تماس و کد ملی و آدرس آنها را دریافت کرده و پس از مدتی با قربانی تماس گرفته و مبلغی را به عنوان هزینه پست طلب می کنند.

وی افزود: زمانی که شخص قربانی پول درخواستی مثلا به مبلغ حدود 200 هزار ریال را واریز می کند، مدتی آنها را به بهانه های مختلف معطل کرده و گاهی حتی مبلغ بیشتری تقاضا می کنند و در انتها هم دیگر تماسی با فرد فریب خورده نخواهند گرفت.

علی کریمی تاکید کرد؛ افرادی که با آنها تماس گرفته می شود و مشخصات و آدرس پستی شان را درخواست می کنند، این افراد هرگز توجهی به این درخواست ها نکنند تا کلاهبردی از آنها رخ ندهد.

سرهنگ کریمی در پایان از مردم خواست کرد؛ در صورت مواجه شدن با موارد مشکوکی از این دست، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir به این پلیس اطلاع دهند.