رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

مردم مراقب سه معضل سلامت باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم مراقب سه معضل سلامت باشند

مردم مراقب سه معضل سلامت باشند

سه معضل بزرگ عدم تأمین سلامت روانی، سلامت غذا و محیط و سلامت رفاه اجتماعی سلامت جامعه را تهدید می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دکتر حسین کریم گفت: متاسفانه استرس، خشم و کشمکش در جامعه ما زیاد است و این عوامل سلامت مردم را تهدید می کند .

هرچه فشار روانی افزایش پیدا کند، امنیت روانی و شادی کاهش پیدا می کندوهیچ چیز به اندازه استرس ، سم بدن نیست و خطر آن برای بدن فوق العاده جدی است. وی وجود مشکلات رفتاری و اجتماعی، افزایش تصادفات، تروماها، نزاع ها، درگیری ها و تعارضات را به عنوان ضربه به سلامت ارزیابی کرد و گفت: این عوامل باعث بروز مشکلات زیادی برای سلامت روانی، اجتماعی و جسمانی مردم شده است.

کریم در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر تدوین سند استانی امنیت غذایی گفت: عده ای به روش های مختلف و نیز تولید و عرضه مواد غذایی ناسالم موجب بیماری زایی و کاهش سطح سلامت جامعه می شوند که این افراد باید مالیات و عوارض سلامت بپردازند.

دکتر کریم پرورش کودکان براساس الگوی صحیح غذایی را مهم دانست و گفت: ذائقه کودک را باید از همان ابتدا به غذای سالم آشنا کرد و بوفه مدارس نیز باید به عنوان الگوی غذایی دانش آموزان را کمک کنند که در این زمینه لازم است آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی نظارت بر بوفه ما را افزایش دهند به طوری که شاهد فعالیت بوفه غیر استاندارد و یا عرضه کننده مواد غذیی تهدید کننده سلامت دانش آموزان در استان نباشیم.