سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مرزبانی؛ حامی کولبر و مقتدر در برابر قاچاقچی - نمایش محتوای خبر

 

 

مرزبانی؛ حامی کولبر و مقتدر در برابر قاچاقچی

فرمانده مرزبانی کشور، مرزبانی را حامی کولبر و مرزنشینان، و مقتدر در برابر قاچاقچیان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار سرتیپ قاسم رضایی در قصرشیرین و در جمع مرزبانان، 11 کلانترمرزی و یک حوزه مرز دریایی با عراق، به نقش خطیر مرزبانی در برقراری امنیت کشور اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی با 15 کشور همسایه است و مرزبانان چشمان بیدار و هوشیار در برقراری آرامش این مرزها هستند.

وی درخصوص همکاری با مرزبانان کشور عراق گفت: هم در گشت های همزمان، و هم در تبادل اطلاعات و اخبار در سطوح مختلف با مرزبانان عراقی همکاری داریم که همین تعاملات باعث شده علی رغم همه مشکلات موجود در داخل عراق، ما در مرزها مشکلی نداشته باشیم.

سردار رضایی در ادامه نیروهای مرزبانی را حامی کولبران و مرزنشینان اعلام کرد و کولبران و مرزنشینان را به عنوان جزئی از توان رزمی و بازوی حراست از مرزهای کشورمان برشمرد.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: برای مقابله با قاچاق کالا، حمایت از مرزنشینان و نیز ارتقاء سطح معیشتی آن ها، در سطح ملی تدابیری اندیشیده شده، از آن جمله اینکه در برخی از مرزها مکان هایی برای فعالیت کولبری و ورود کالا به شکل هدفمند و قانونی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد؛ قطعا مرزبانی در برابر کسانی که به عنوان قاچاقچی با حمل غیر مجاز کالا در صدد بر هم زدن امنیت هستند، مقتدرانه برخورد خواهد کرد.

سردار قاسم رضایی در پایان با اشاره به کمبودهای موجود در 3 مرز فعال شلمچه، چزابه و مهران برای پذیرش زائران حسینی (ع) خواستار افزایش تعداد مرزهای پذیرنده زوار به 5 تا 6 مرز شد و گفت: مرز خسروی با داشتن زیرساخت های مناسب می تواند یکی از مهمترین مرزهای پذیرای زائران باشد.