جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

مرزهای خسروی و پرویزخان در تعطیلات عید قربان فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

مرزهای خسروی و پرویزخان در تعطیلات عید قربان فعال است

مرزهای خسروی و پرویزخان در تعطیلات عیدقربان فعال است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: مرزهای پرویزخان و خسروی این شهرستان در ایام تعطیلات عید سعید قربان فعال است و مبادلادت اقتصادی و فعالیت های تجاری در این مرزها طبق روال سابق انجام می شود.

نعمت الله نازپرورده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تجار ایرانی فعال در این مرزها در ایام یاد شده می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند و در صورت آمادگی تجار و پیله وران عراقی و حضور گمرک و پایانه عراق در این مرزها، صادرات کالا به اقلیم کردستان عراق و حوزه حکومت مرکزی بدون وقفه انجام خواهد شد.

وی با توجه به رسمی بودن مرزهای قصرشیرین تعطیلی آنها را امکان پذیر ندانست و اظهارداشت: در صورت تعطیلی چند روزه در عراق و اقلیم کردستان به مناسبت عید سعید قربان فعالیت تجاری از سوی طرف عراقی متوقف می شود در صورتی که مرزهای جمهوری اسلامی ایران همچنان آماده مبادلات تجاری است.
وی با بیان اینکه تردد مسافر نیز از این دو مرز در ایام تعطیلات عید سعید قربان همانند سابق بدون وقفه انجام می شود اظهار کرد: در این ایام دستگاه های اداری مستقر در مرز باز هستند و وظایف خود را انجام می دهند.
معاون فرماندار قصرشیرین همچنین از انجام ترانزیت سوخت عراق به کشورمان در ایام تعطیلات عید قربان از مرز پرویزخان طبق روال سابق خبر داد.
روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز بین المللی پرویزخان و 500 دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی به کشور عراق صادر می شود.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با 27 هزار نفر جمعیت بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان در امتداد این مرز طولانی برای مراودات تجاری و اقتصادی میان دو کشور ایجاد شده است.
54 درصد صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان انجام می شود.