رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مرز سومار برای تردد زوار اربعین آماده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرز سومار برای تردد زوار اربعین آماده می‌شود

مرز سومار برای تردد زوار اربعین آماده میشود

فرماندار شهرستان گیلانغرب از آغاز روند تعریض، اصلاح نقاط حادثه خیز، روکش آسفالت و بهسازی و ارتقای سطح امنیت جاده مواصلاتی گیلانغرب به ویژنان و مرز سومار برای تسهیل در تردد زوار عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، کرم محمدی با بیان اینکه بتدریج و با استقرار بالغ بر 40 دستگاه انواع ماشین آلات راهسازی در این محور عملیات اجرایی شانه سازی راه، تعریض و بهسازی نقاط حادثه خیز و ارتقای عرض پل‌های مسیر از شش به 10 متر شروع شده، گفت: علاوه بر مرمت و بهسازی این جاده در برخی نقاط روکش آسفالت نیز صورت خواهد گرفت تا بهبود لازم در وضعیت جاده گیلانغرب به سومار از محور ویژنان ایجاد شود.

محمدی افزود: کار تسطیح و آماده سازی محل پارکینگ در مرزسومار نیز آغاز شده و محل استقرار گیت های خروج، برپایی اردوگاه اسکان و... جانمایی شده است.

محمدی با تاکید بر اینکه همه مجموعه های مرتبط مکلف شده اند تا با سرعت بخشیدن به روند آماده سازی مرز سومار وظایف مربوطه را به انجام برسانند، گفت: در پرتو عنایات خداوند متعال و توجهات امام حسین(ع)، با تلاش همه عوامل تسهیلات لازم برای تردد زوار به موقع فراهم خواهد شد.

وی افزود: با دستور استاندار، همه مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند بگونه‌ای عمل کنند که خدمات مطلوبی به زوار ارائه شود. طبق اعلام صورت گرفته اربعین امسال بالغ بر 50 هزار نفر از زوار عتبات عالیات از مرز سومار استان کرمانشاه تردد خواهند کرد.