جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در هرسین افتتاح می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در هرسین افتتاح می شود

فرماندار شهرستان هرسین گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران در شهرستان هرسین تا پایان سال افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای مهارت شهرستان هرسین امروز چهارشنبه در محل فرمانداری و با حضور امیر شاه آبادی فرماندار ، داود ناصری امید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، معاونان و مدیران این مجموعه و جمعی از مسئولین محلی شهر هرسین برگزار شد. در این جلسه امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین طی سخنانی اظهار داشت: همانند دیگر شهرهای استان در شهرستان هرسین نیز بیکاری وجود دارد و بعنوان یک معضل تلقی می شود و افزایش مهارت آموزی در بین افراد جویای کار اشتغال و کارآفرینی را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به واقعیت های موجود و بررسی های صورت گرفته حدود ۷۰ درصد از جمعیت جویای کار ما فاقد مهارت های فنی و حرفه ای هستند و بر این اساس در جلسه امروز بررسی های لازم انجام گرفت و مصوبات خوبی هم داشتیم .

فرماندار هرسین در خصوص زمان شروع به فعالیت مرکز آموزش فنی و حرفه ای تکمیل شده خواهران این شهر عنوان کرد: در شهرستان هرسین دو مرکز آموزشی فنی و حرفه ای برادران و خواهران وجود دارد که مرکز خواهران با استفاده از اعتبارات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید تا پایان سالجاری تجهیز و شروع به فعالیت خواهد نمود. شاه آبادی بیان کرد: در بخش دولتی آموزش فنی و حرفه ای هیچگونه وجهی دریافت نمی‌شود و در حوزه های اتومکانیک، جوشکاری، کابینت سازی و خیاطی امکانات و مربیان خوبی داریم که می بایست از این ظرفیت نهایت استفاده صورت گیرد .

در ادامه داود ناصری امید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه اظهار داشت: متأسفانه تعداد زیادی از افراد جویای کار فاقد هرگونه مهارت هستند و در جلسات شورای مهارت شهرستان های استان هم راههای ارتقای فرهنگ مهارت آموزی را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. وی در پایان گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان هرسین را با توجه به نیازها تجهیز خواهیم کرد .