سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه افتتاح می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه طی سفر وزیر بهداشت به استان در فروردین سال آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسین کریم امروز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: طی سفر وزیر بهداشت به استان کرمانشاه در فروردین ۹۶ تعدادی از پروژه های بهداشتی و درمانی دانشگاه به افتتاح می رسد و شهریور سال آینده نیز پروژه های دیگری را افتتاح خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به پروژه های آماده افتتاح در سفر وزیر بهداشت به استان اشاره کرد و افزود: سی. ای. اسکن کنگاور، اتاق عمل بیمارستان آیت الله طالقانی، مرکز پزشکی هسته ای و دستگاه جدید دستگاه جدید آنژیوگرافی بیمارستان امام علی علیه السلام، مداخله در بیماران سکته قلبی حاد در این سفر اقتتاح می‌شود.

دکتر کریم بیان کرد: در بحث مداخله در بیماران سکته قلبی حاد و احیای بیمار، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رتبه دوم کشور را با احیای بیش از ۵۲۰ بیمار دارد. وی از افتتاح معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سفر وزیر بهداشت به استان خبر داد و گفت: دستگاه رادیوتراپی جدید بیمارستان امام رضا علیه السلام با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

دکتر کریم با اشاره به شروع فاز دوم توسعه بیمارستان اسلام آباد غرب گفت: پروژه بیمارستان سوختگی نیز احداث شده و فقط بحث تجهیزات این بیمارستان باقی مانده که البته بیش از ۵۰ درصد تجهیزات آن را گرفتیم و شهریور سال آینده افتتاح خواهد شد. وی از افتتاح زایشگاه های مدرن در تمام شهرستانهای استان کرمانشاه خبر داد و بیان کرد: هم اکنون ۱۴ کلینیک در حال ساخت داریم و مرکز شیمی درمانی رادیوتراپی امام رضا علیه السلام در صد تخت افتتاح می‌شود.

دکتر کریم با اشاره به اینکه تعدادی از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در بهار ۹۶ کلنگ زنی می شود، افزود: دانشکده های پزشکی، پرستاری مامایی پیراپزشکی ظرف دو سال آینده به بهره برداری می رسند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به موافقت وزیر برای بیمارستان ۶۴ تختی بیمارستان روانسر گفت: ۳۰۰ پروژه بهداشتی روستایی و شهری نیز داریم.

وی از فعالیت ستاد نوروز دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد و بیان کرد: مرکز فوریت های پزشکی استان برای چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل هستند. دکتر کریم با بیان اینکه ۵۰ درصد ناوگان فوریت های پزشکی استان کرمانشاه نوسازی شده افزود: بیش از ۳۰ میلیارد تومان از محل منابع سفر مقام معظم رهبری برای پروژه های دانشگاه گرفتیم و تمام اعتبارات تخصیص یافته در سفر هیئت دولت به استان نیز محقق شده است.

وی همچنین روند احداث بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه را کند دانست و گفت: درصدد هستیم تا این پروژه را به سرمایه گذار ایتالیایی تحویل دهیم تا ظرف سه سال ساخته و تجهیز شود.

دکتر کریم شماره ۸۳۸۱۱۱۱ را سامانه دریافت انتقادات و پیشنهادات شهروندان از خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه اعلام کرد و افزود: مرکز جامع آزمون در دانشکده پزشکی نیز راه اندازی می‌شود.