رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مسابقات جام جهانی کشتی آبروی کشور و کرمانشاه است - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقات جام جهانی کشتی آبروی کشور و کرمانشاه است

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: این اولین بار است که میزبانی جام جهانی کشتی به کشور ایران سپرده می‌شود و پیش از این 29 دوره این مسابقات به میزبانی آمریکا بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، صابر رحیمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کرمانشاه که امروز ( 16 بهمن) برگزار شد، اظهار کرد: این اولین بار است که میزبانی جام جهانی کشتی آزاد به ایران و آن هم استان کرمانشاه سپرده می‌شود.

وی ادامه داد: پیش از این ایران فقط یک بار میزبان جام جهانی کشتی فرنگی بود که آن هم در شهر ساری برگزار شد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از حضور تیم‌های مطرح کشور در این مسابقات یاد کرد و افزود: هشت تیم از سراسر دنیا در مسابقات جام جهانی کشتی به میزبانی کرمانشاه حضور دارند. به گفته این مسئول، با برآورد هزینه‌ای که صورت گرفته برای برپایی صفر تا صد این مسابقات حدود 12 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که باید با همکاری استان تامین شود.

وی افزود: شش میلیارد ریال از این رقم توسط خیرین در تهران تامین شده و مابقی آن نیز باید از اعتبارات استان تامین شود که خواسته ما تسریع در روند پرداخت این اعتبار است. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه به روند آماده‌سازی ورزشگاه امام خمینی (ره) هم برای میزبانی مسابقات اشاره کرد و افزود: روند آماده شدن ورزشگاه را لحظه به لحظه توسط دوربین‌ها رصد می‌کنیم تا مشکلی در این خصوص وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: برپایی این مسابقات آبروی استان و کشور است، پس باید به بهترین شکل آن را برگزار کنیم تا در سال‌های آینده بتوانیم میزبانی مسابقات مهم دیگری را هم بگیریم.