جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

مسابقه کتابخوانی با موضوع خانواده و ماهواره در صحنه - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقه کتابخوانی با موضوع خانواده و ماهواره در صحنه

مسابقه کتابخوانی با موضوع خانواده و ماهواره درصحنه برگزار شد

مسابقه بزرگ کتابخوانی باموضوع خانواده وماهواره باحضوربیش از یک هزارو سیصد شرکت کننده در شهرستان صحنه برگزار شد.

به گزارش ایرنا این مسابقه با همکاری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه، اداره کل اوقاف و امور خیریه و بانک مهر اقتصاد در مسجد جامع صحنه برگزار شد.


جانشین فرمانده سپاه ناحیه صحنه در حاشیه این مسابقه پرداختن به مسائل فرهنگی را یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری دانست و افزود: هدف دشمن از راه اندازی و پشتیبانی از شبکه های ماهواره ای از بین بردن بنیان و اساس خانواده ها و ترویج فرهنگ غرب و مصرف گرایی در جامعه است.

سرهنگ پاسدار فریدون داوری با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری آسیب های شبکه های ماهواره را برشمرد و عنوان کرد: فرهنگ به مثابه هوایی است که ما در آن تنفس می کنیم؛ از این رو ماهواره، فضاهای مجازی و حتی لوازم بازی کودکان نیز هوای تنفس ما را تحت تاثیر خود قرار داده و غذای روح ما را تامین می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ماهواره یکی از رسانه های قدرتمند ارتباط جمعی به شمار می آید تاکید کرد: شبکه های ماهواره ای با ترویج فرهنگ غربی و فحشا و ایجاد تزلزل در روابط خانوادگی به تهدید دین و فرهنگ جامعه ایرانی می پردازند.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه صحنه خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی فیلم ها و برنامه های شبکه های ماهواره ای، افزایش خشونت در جامعه است که باید با کارهای فرهنگی این مسئله را برای خانواده ها روشنگری کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از خانواده ها در باره این پدیده شوم غربی بی اطلاع هستند گفت: واقعه تلخ تر این است که تمامی اطلاعات شبکه های ماهواره ای به آسانی و با سرعت از طریق تلفن های همراه هوشمند متصل به اینترنت می تواند در دسترس استفاده کنندگان آن قرار گیرد و تأثیرات ناسالم و غیراخلاقی خود را بر جای گذارد.

سرهنگ داوری در پایان اشاره ای به جوایز ارزنده به برندگان این مسابقه داشت و گفت: کمک هزینه عمره مفرده، کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و هدایای ارزشمند فرهنگی از جمله جوایز این مسابقه فرهنگی هنری می باشد.

شهرستان صحنه با 77 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.