رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

مساجد از مهمترین مراکز قدرت نظام هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مساجد از مهمترین مراکز قدرت نظام هستند

مساجد ازمهمترین مراکز قدرت نظام هستند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری مسجد را مرکز قدرت نظام دانست و گفت: بی شک مساجد از مهمترین مراکز قدرت نظام هستند و پرورش جوانان و آینده سازان کشور در مساجد می تواند گام مهمی در راستای توانمندسازی هرچه بیشتر آنان باشد.

آیت الله ممدوحی به مناسبت هفته مسجد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه در کشور دو مرکز قدرت داریم، گفت: یکی از این مراکز قدرت نیروهای مسلح هستند که حراست از کیان ایران اسلامی را بر عهده دارند و این مراکز قدرت در نبود مرکز قدرت روحی یعنی مساجد نخواهند توانست کارکردهای خود را به نحو مطلوب داشته باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری مسجد را مرکز پرورش جوانانی مثل حسین فهمیده دانست و گفت: مسجد در پرورش انسان های والا، مومن و انقلابی نقش مهمی دارد.

وی در ادامه نقش خانواده ها را در گرایش فرزندانشان به سوی مساجد موثر دانست و گفت: اگر خانواده ها تربیت مسجدی را در اولویت برنامه های تربیتی خود قرار دهند، قطعا فرزندانی صالح برای خود، جامعه و نظام پرورش خواهند داد.

آیت الله ممدوحی در ادامه ائمه جماعت مساجد را مهمترین و اثرگذار ترین افراد در افزایش جاذبه مساجد و کشاندن جوانان به سوی مساجد دانست و گفت: ائمه جماعت مساجد باید برای ترغیب اقشار مختلف مردم و به ویژه جوانان به سوی مساجد برنامه ریزی کنند.

این عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: برای سوق دادن بیشتر افراد و بخصوص جوان ترها به سوی مساجد باید جاذبه مساجد را بیشتر کرد.

 وی در ادامه حضور مسئولین در مساجد را در ترغیب افراد بخصوص جوانان به سمت مساجد موثر ارزیابی کرد و گفت: حضور و سخنرانی مسئولین اجرایی کشور که در بطن مردم هستند در مساجد می تواند گام مهمی برای افزایش هر چه بیشتر جاذبه مساجد باشد.