سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مساحت پارک سراب قنبر کرمانشاه ۲۰۰۰ هکتار است - نمایش محتوای خبر

 

 

مساحت پارک سراب قنبر کرمانشاه ۲۰۰۰ هکتار است

مساحت پارک سراب قنبر کرمانشاه ۲۰۰۰ هکتاراست

شهردار کرمانشاه گفت: پارک سراب قنبر کرمانشاه قریب به ۲۰۰۰ هکتار مساحت دارد و ممکن است تا ۱۵ سال عملیات اجرایی آن طول بکشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آرش رضایی امروز دوشنبه در آیین کلنگ‌زنی پارک سراب قنبر کرمانشاه که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: پارک سراب قنبر کرمانشاه ۱۹۸۰ هکتار است که فاز اول آن در قریب به ۲۰۰ هکتار امروز وارد عملیات اجرایی می‌شود.

وی در خصوص موقعیت پارک سراب قنبر کرمانشاه افزود: این پارک از غرب به محدوده اراضی دانشگاه و جاده اسلام آباد، از شرق به جاده سراب از جنوب به کمربندی شرقی و پلیس راه ماهیدشت و از شمال به شهر کرمانشاه محدود می‌شود.

رضایی افزود: از سال ۸۱ اولین طراحی پارک سراب قنبر کرمانشاه شروع شد اما بعدها مطالعات آن متوقف شد و امروز شهرداری ۱۶۸ هکتار را با تصویب شورای شهر تحویل گرفت و شاهد آغاز عملیات اجرایی هستیم.

وی آب و فاضلاب، امور آب، توزیع برق، منابع طبیعی و جهادکشاورزی را از دستگاه‌های تعیین کننده در تکمیل این پروژه عنوان کرد و گفت: پارک سراب قنبر پروژه بزرگ غرب کشور است و دستگاه‌ها در حد توان مکلف به همکاری با شهرداری هستند.

رضایی افزود: امروز ۲۰۰ هکتار از زمین سراب قنبر را برای احداث پارک در دساور کار داریم و کاشت گونه‌های گیاهی و درختی که منطبق‌ترین شرایط رابا منطقه داشته باشند در دستور کار داریم که قبل از فصل سرما عملیات آن شروع می‌شود.

شهردار کرمانشاه بیان کرد: سیستم آبرسانی و شبکه توزیع در قالب طرح‌های آبرسانی با سیستم تحت فشار تحت پوشش قرار می‌گیرد. وی اظهار کرد: ممکن است کار این ۲ هزار هکتار تا ۱۵ سال طول بکشد اما این پارک در مقابل ریزگردها دیواری تهاجمی و یا کاهش دهنده اثرات خواهد بود.

رضایی بیان کرد: کل پارک شرقی وغربی طاقبستان ۱۴۰ هکتار است اما کرمانشاه صاحب پارک ۲۰۰ هکتاری می‌شود و پارک سراب قنبر در نقطه قابل مجموعه توریستی تفریحی طاقبستان است و پاسخی به نیاز مردم جنوب شهر مکان تفریحی بود.

وی با تشکر از مشارکت سمن‌های زیست محیطی در پیشبرد این پروژه اضافه کرد: پارک سراب قنبر پارکی سمبلیک برای غرب کشور است و از سرآمدترین مشاوران طراحی پارک جنگلی استفاده می‌کنیم.