رونق تولید ملی | شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

مسئله امر به معروف و نهی از منکر در عزاداری‌ها برجسته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئله امر به معروف و نهی از منکر در عزاداری‌ها برجسته شود

مسئله امر به معروف و نهی از منکر در عزاداری‌هابرجسته شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تبیین مسئله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هدف والای امام حسین(ع) را در عزاداری‌ها خواستار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل قبادی امروز پنجشنبه در گردهمایی هیئات مذهبی استان کرمانشاه اظهار داشت: در عزاداری‌های محرم باید زیبایی‌های عزاداری را به نمایش گذاشت و خلاقیت و کیفیت را بالا برد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه خواستار بیان نمودن مسائل مهم جهان اسلام و تشیع و تبیین مسائل ولایت فقیه در سخنرانی‌های ایام محرم شد و گفت: مسائل سیاست روز جهان تشیع به ویژه کشورهای سوریه و عراق و یمن و بحرین در مراسمات تشریح شود.

وی استفاده از تصاویر شهدای مدافع حرم در مراسمات عزاداری محرم را حرکتی زیبا دانست و افزود: استفاده از عکس حماسه‌آفرینان دین و شهدای والامقام توصیه می‌شود و تصاویر شهدای مدافع حرم علم شود. حجت الاسلام قبادی رسالت و کار هیئات مذهبی را موثرتر از نهادها و دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های حکومتی دانست و گفت: هیئات مذهبی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر هستند.

وی تبیین مسئله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هدف والای امام حسین(ع) را خواستار شد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در سه راه شریعتی تلویزیونی مستقر کرده و آمادگی داریم تا همه برنامه‌های هیئات مجوردار را به صورت رایگان پخش کنین و طراحی پوستر و اعلامیه‌ها را نشان دهیم و این امکان شبانه روز فراهم است.

حجت الاسلام قبادی در ادامه بیان کرد: اعیاد قربان و غدیر در ماه ذی حجه است و باید در این ماه به این اعیااد توجه شود و از تبلیغات زودهنگام در قالبی نصب بنر و پارچه برای محرم در ماه ذی حجه پرهیز شود در ماه ذی حجه روز خاتم بخشی و عید مباهله را داریم که متاسفانه این عید فراموش شده است.

وی نصب بنر محرم در ایام ذی حجه را خلاف عرف و شرع دانست و گفت: پرچم عزاداری سفید نیست و باید شئون را حفظ کرد و شورای هیئات مذهبی تذکرات لازم در این رابطه را انجام دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: استفاده از ظروف پلاستیکی برای نذورات نه تنها لطفی ندارد بلکه به سلامت مردم ضرر می‌رساند. وی خواستار پرهیز از اقداماتی همچون گِل مالی خودروها و قمه زنی در ایام محرم شد و گفت: به تایید تمام مراجع، قمه زنی امری منکر است همچنین شعارهای رکیک نباید استفاده شود.

حجت الاسلام قبادی خطاب به هیئات مذهی گفت: نگذارید افتخارات ما تحت‌الشعاع قرار گیرد و چشم مقام معظم رهبری و مراجع تقلید به هیئات مذهبی است.

وی تاکید کرد: خیمه سوزی در میادین شهر مجاز نیست و خطر آفرین است و توصیه نمی‌کنیم و هیچگونه مسئولیتی در این خصوص را نمی‌پذیریم و به جای این کار مقتل خوانی و تعزیه ترویج شود.

حجت الاسلام قبادی بیان کرد: هیئت مذهبی و مجلس عزاداری بدون سخنران و واعظ برای بیان اهداف امام حسین(ع) مجاز نیست و بر تشکیل گردهمایی‌هایی امر به معروف و نهی از منکر تاکید می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزاری مراسم عزای روز سوم شهادت امام حسین(ع) را نه توصیه می‌کند و نه کمک و ما مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گیریم و حرکت دسته جات در روز سوم را نمی‌پذیریم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: اختلاط زنان و مردان و نیز زنجیزنی زنان در عزاداری‌ها پسندیده نیست.