سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مشارکت ۹۰۰ مامور در مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

مشارکت ۹۰۰ مامور در مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن استان کرمانشاه

مشارکت ۹۰۰ مامور در مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن استان

مدیر اجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن در استان کرمانشاه از آغاز مرحله دوم این طرح از فردا در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، طهمورث الیاسی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ که در مرکز پژوهش‌های استانداری کرمانشاه برگزار شد، مرحله نخست این طرح تا ساعت ۲۴ امشب ادامه دارد و تا کنون نیز ۱۴۲ هزار خانوار کرمانشاهی که معادل ۲۲ درصد جمعیت استان است، در این طرح شرکت کرده اند.

وی از آغاز مرحله دوم این طرح از فردا ۲۸ مهر ماه خبر داد و افزود: حدود ۷۳ درصد جامعه هدف مورد نظر ما برای انجام سرشماری اینترنتی که ۱۸۰ هزار نفر تخمین زده شده است سرشماری اینترنتی انجام داده اند.

الیاسی ابراز امیدواری کرد تا پایان امشب مابقی جامعه هدف پیش بینی شده، کار سرشماری خود را به صورت اینترنتی انجام دهند تا شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی آن باشیم.

مدیراجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ کرمانشاه با اشاره به اجرای مرحله دوم این طرح گفت: این مرحله از فردا ساعت ۸ صبح کلید می خورد و ۹۰۰ مامور سرشماری در آن مشارکت دارند.

وی از مراجعه ماموران سرشماری به درب منازل طی مرحله دوم خبر داد و افزود: این ماموران یونیفرم یکسان داشته و بر روی لباس آنها کارت شناسایی با هولگرام مشخص مرکز آمار است.

الیاسی افزود: ماموران سرشماری هم چنین یک تبلت به همراه دارند و کار سرشماری را منزل به منزل انجام می دهند.

وی از اجرای مرحله دوم این طرح تا ۲۸ آبان ماه خبر داد و گفت: بنابر وعده رئیس مرکز آمار ایران، امیدواریم تا پایان سال نتایج این سرشماری اعلام شود.

مدیراجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، مردم استان کرمانشاه مشارکت خوبی در اجرای این طرح داشته باشند.

وی، آمار را لازمه برنامه ریزی و سیاست گذاری در کشور دانست و گفت: آمار امسال در برنامه ریزی ۵ ساله آینده کشور نقش دارد. الیاسی افزود: مرکز آمار ایران یک نهاد تخصصی است که وظیفه تولید آمار در زمینه های مختلف و قرار دادن آن در اختیار سازمان ها و نهادها را به عهده دارد.

وی تنها مرجع رسمی آمار را مرکز آمار ایران دانست که آمارها را به صورت محرمانه در نزد خود نگهداشته و در صورت نیاز در اختیار سازمان و نهادها برای برنامه ریزی و سیاست گذاری قرار می دهد.