جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مشعل پالایشگاه کرمانشاه اردیبهشت امسال "خاموش" می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشعل پالایشگاه کرمانشاه اردیبهشت امسال "خاموش" می‌شود

مشعل پالایشگاه کرمانشاه اردیبهشت امسال "خاموش" میشود

مدیرعامل شرکت پالایش نفت استان کرمانشاه از آغاز تعمیرات اساسی (اورهال) پالایشگاه از نیمه اردیبهشت  ماه سال جاری خبر داد.

صید محمد جمشیدی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: این تعمیرات هر چهار سال یکبار انجام می‌شود که امسال نیز این فعالیت، از اواسط اردیبهشت ماه و به مدت تقریبی 28 روز برنامه ریزی شده و عملیاتی می‌شود.

جمشیدی افزود: این تعمیرات به منظور بازرسی و تعمیر قسمت‌هایی از پالایشگاه ماننند برج تقطیر، کوره مادر، راکتورها و سایر قسمت های پالایشگاه است که بطور عادی و در زمان فعالیت و تولید پالایشگاه امکانپذیر نبوده و لازمه آن توقف کامل فعالیت پالایشگاه می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: این تعمیرات جدای از تعمیرات روزمره و موردی سایر تجهیزات بوده که در زمان فعالیت و تولید پالایشگاه به صورت مستمر صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت استان کرمانشاه تصریح کرد: این تعمیرات با نظارت و مدیریت متخصصین این شرکت و توسط شرکت‌های پیمانکاری متخصص داخلی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت پالایش نفت کرمانشاه حدود 50 درصد نیاز سوختی استان را تامین می‌کند، گفت: فرآورده های نفتی تولیدی پالایشگاه شامل بنزین، گازوییل، نفت سفید، نفت کوره و گاز مایع (LPG) می‌باشد.

جمشیدی افزود: در مدت زمان تعمیرات اساسی نیاز سوختی استان از سایر پالایشگاه‌ها و توسط خطوط لوله نفت و نفت کش‌ها و با هماهنگی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان تامین می‌شود.