سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مشکلی برای تامین "نفت سفید" استان در زمستان نداریم - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلی برای تامین "نفت سفید" استان در زمستان نداریم

مشکلی برای تامین "نفت سفید" استان در زمستان نداریم

مدیرعامل شرکت پخش فرآوده های نفتی منطقه کرمانشاه اظهار کرد: مشکلی برای تامین نفت سفید استان در فصل سرما وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه سید رمضان هاشمی در نشست خبری امروز (18 دی) با اشاره به وجود شش ناحیه در حوزه عملیاتی استان کرمانشاه، گفت: بزرگترین ناحیه، ناحیه مرکزی شامل شهرستان‌های کرمانشاه، ثلاث باباجانی، روانسر، جوانرود، هرسین و صحنه است.

وی از وجود 109 جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان خبر داد و اظهار کرد: همچنین 73 جایگاه عرضه گاز CNG در استان فعال است که از این تعداد 36 جایگاه تک منظوره و 37 جایگاه دو منظوره هستند.

وی با اشاره به وجود 540 فروشندگی نفت سفید در استان اظهار کرد: در حال حاضر 107 هزار خانوار در استان نفت سفید مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه نفت سفید مصرف کننده عمده نیز در استان دارد، گفت: هر مصرف کننده که بیش از شش هزار لیتر در ماه نفت سفید مصرف کند جزء مصرف کننده عمده محسوب می‌شود که با این احتساب 700 تا 800 مصرف کننده عمده در سطح استان داریم.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده ‌ای نفتی منطقه کرمانشاه، افزود: همچنین 32 هزار مصرف کننده خرد نفت سفید مانند ادوات کشاورزی نیز در استان فعال هستند. 

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با بیان اینکه مشکلی به لحاظ تامین نفت سفید در فصل سرما در استان وجود ندارد، گفت: در سال جاری تاکنون چهار کالابرگ نفت سفید در مجموع به میزان 1100 لیتر برای هر خانوار اعلام شده است و دو تا سه کالابرگ دیگر نیز به میزان 900 لیتر برای هر خانوار تا پایان سال اعلام خواهد شد.

وی سرانه هر خانوار را در بحث نفت سفید دو هزار لیتر عنوان کرد و افزود: در شرایط سرمای شدید کالابرگ فوق العاده نیز توزیع می‌شود.