جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مشکل کمبود آب کنگاو تا 15 روز آینده مرتفع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکل کمبود آب کنگاو تا 15 روز آینده مرتفع می‌شود

مشکل کمبود آب کنگاو تا 15 روز آینده مرتفع میشود

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کنگاور گفت: با تلاش شبانه روزی پرسنل سعی می‌شود ظرف 15 روز آینده مشکل کمبود آب کنگاور مرتفع شود.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، حسین جاورسینه با بیان اینکه به دلیل ریزش جداره دو حلقه از چاه‌های آب شرب دشت علی آباد، شهر کنگاور بامشکل کمبود آب مواجه شده، اظهار کرد: آب شرب شهر کنگاور از 13 حلقه چاه تامین می شود که با خروج این دوحلقه چاه، انجام عملیات رینگ در شبکه های توزیع آب خیابان امام حسین(ع)، محله پاشاخانی، خرمن جا و بلوار کشاورز با هدف تقویت فشار آب صورت گرفته است.

وی گفت: دو حلقه چاه تخریب شده 70 لیتر بر ثانیه خروجی داشت که برای جبران آن علاوه بر تقویت الکتروپمپ چاه‌های موجود، از چاه کشاورزی نزدیک به مخزن تامین آب شرب شهر نیز روزانه شش ساعت آب تا زمان انجام تعمیرات و حفاری مجدد چاه های مذکور برداشت خواهد شد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کنگاور اظهار داشت: در حال حاضر پنج حلقه چاه سلیمان آباد با دبی 90لیتر بر ثانیه، شش حلقه چاه علی آباد با دبی فعلی 150 لیتر بر ثانیه، و چاه های حسن آباد و شهر کنگاور نیز هر کدام با سه و پنج لیتر بر ثانیه تامین کننده آب شرب این شهر هستند.