رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

مصوبات سفر رهبری باید تا پایان دولت یازدهم اجرایی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مصوبات سفر رهبری باید تا پایان دولت یازدهم اجرایی شود

مصوبات سفر رهبری باید تا پایان دولت یازدهم اجرایی شود

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه هنوز روی زمین است که باید تا پایان عمر دولت یازدهم اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سید قاسم جاسمی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که امروز (17 آبان) با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به دو سفر مهمی که طی پنج سال اخیر در استان کرمانشاه انجام شده، عنوان کرد: سال 90 سفر مقام معظم رهبری را به استان داشتیم که بخشی از مصوبات آن اجرایی نشده و هنوز روی زمین است.

وی خواستار پیگیری جدی دولت برای اجرای مصوبات سفر رهبری به استان کرمانشاه شد و افزود: امیدواریم این مصوبات تا پایان عمر دولت یازدهم یعنی ظرف شش تا هفت ماه آینده اجرایی شود. به گفته این نماینده مجلس، این مصوبات می‌تواند برای کرمانشاه و شهرستان‌های استان تحول آفرین باشد.

جاسمی از وعده‌هایی که رئیس جمهور در سفر خود به مردم کرمانشاه داد نیز یاد کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین این وعده‌ها منطقه آزاد تجاری قصرشیرین می‌باشد که مطالبه جدی مردم است.

وی راه آهن غرب کشور را نیز از دیگر پروژه‌های عظیم و ملی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و اعتبار 149 میلیارد تومانی که برای آن در نظر گرفته شده تخصیص یابد، زیرا این آرزوی دیرینه مردم کرمانشاه است که با قطار به مشهد بروند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه این قطار باید از کرمانشاه به خسروی برود، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم دیگران روی آن دست بگذارند. جاسمی یادآوری کرد: پالایشگاه آناهیتا نیز یک پروژه ملی و عظیم است که نیازمند دستور رئیس جمهور است، زیرا ظاهرا آقای زنگنه دغدغه‌ای نسبت به کرمانشاه ندارد و قول‌هایی که برای اجرای این پروژه داده، اجرایی نشده است.

وی گفت: پالایشگاه آناهیتا به یک اثر باستانی تبدیل شده و این در شان مردم کرمانشاه نیست. نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار توجه ویژه به پتروشیمی اسلام آبادغرب، منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب و بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام دیگر استان شد که بعضی از آنها در سطح ملی مطرح است.