رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

معابر روستایی کرمانشاه با قیر "رایگان" آسفالت می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

معابر روستایی کرمانشاه با قیر "رایگان" آسفالت می‌شوند

معابر روستایی کرمانشاه با قیر "رایگان" آسفالت میشوند

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه از اختصاص پنج هزار تن قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، بابک عاطفی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس بند "ی" تبصره 2 ماده واحده قانون بودجه سال 1394، وزارت نفت برای اجرای طرح‌های هادی و عمرانی روستایی قیر را بصورت رایگان تامین می‌کند.

وی تصریح کرد: این قیر رایگان در دو بخش راه‌های روستایی و معابر داخلی روستا استفاده می‌شود که بخش معابر روستایی توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود.

عاطفی تصریح کرد: بر همبن اساس، در سال جاری پنج هزار تن قیر رایگان به استان اختصاص داده شده که طی جلساتی که با فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان داشته‌ایم، در نهایت 94 روستا برای استفاده از این قیر رایگان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: در صورتی که این روستاها بتوانند لایه اساس را برای آسفالت ایجاد کنند، ما با استفاده از این قیر رایگان معابر روستا را برای آنها آسفالت می‌کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه تصریح کرد: چنانچه تا پایان سال تعداد بیشتری روستا برای استفاده از این قیر رایگان اعلام آمادگی کنند، آمادگی ارائه این قیر رایگان را به آنها داریم.

اجرای طرح هادی در 151 روستای کرمانشاه تا خرداد سال آینده


مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به وجود 2555 روستای دارای سکنه در سطح استان، گفت: از این تعداد 1731 روستا دارای جمعیت بیش از 20 خانوار هستند.

وی با بیان اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان باید دارای طرح هادی شوند، گفت: در حال حاضر 1470 روستا در سطح استان دارای طرح هادی هستند که این میزان 85 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان را شامل می‌شود.

عاطفی افزود: میانگین کشوری در این زمینه 82 درصد است و خوشبختانه استان در زمینه تهیه طرح هادی سه درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری و مساعدت معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه اعتبار خوبی برای تهیه طرح هادی در مابقی روستاهای بالای 20 خانوار استان در نظر گرفته شده که با این اعتبار تا پایان سال جاری 261 روستای باقی مانده نیز دارای طرح می‌شوند و اهداف برنامه پنجم توسعه در استان محقق می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه با بیان اینکه استان در زمینه اجرای طرح هادی چهار درصد از میانگین کشوری عقب است، گفت: از مجموع 1731 روستای بالای 20 خانوار استان، در 530 روستا تا پایان سال گذشته طرح هادی اجرا شد.

وی تصریح کرد: این تعداد معادل 33 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان است که نسبت به میانگین کشوری با 37 درصد، چهار درصد عقب هستیم.

عاطفی علت این عقب افتادگی را کمبود اعتبار عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در سال جاری اجرای طرح هادی در 115 روستا کلید خورده که از این تعداد اجرای طرح هادی در 59 روستا از محل اعتبارات استانی، 18 روستا از محل اعتبارات ملی، 25 روستا از محل اعتبارات مرزی و در یک روستا از محل اعتبارات بافت باارزش تامین اعتبار می‌شود.

وی اعتبار مصوب برای اجرای طرح هادی در این تعداد روستا را 22 میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام و تصریح کرد: از این میزان تاکنون 12 میلیارد و 700 میلیون تومان آن تخصیص شده که در صورت تخصیص کامل این اعتبارات کار اجرای طرح هادی در این تعداد روستا تا پایان تیرماه سال آینده به اتمام می‌رسد.