رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

معابر سنقروکلیایی برای تردد معلولین مناسب‌سازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

معابر سنقروکلیایی برای تردد معلولین مناسب‌سازی می‌شود

معابر سنقروکلیایی برای تردد معلولین مناسب‌سازی میشود

فرماندار سنقرو کلیایی گفت: در راستای حفظ کرامت انسانی، مناسب سازی برای سهولت تردد جانبازان و معلولین در اماکن عمومی و ادارات که جزو لاینفک هویت شهری است در دستور کار مجموعه ادارات ذیربط در این شهرستان قرار گرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، علیرضا ایزدی در جلسه ستاد مناسب سازی سنقرو کلیایی با بیان اینکه تا کنون  برای مناسب سازی محل عبورو مرور جانبازان و معلولین برنامه ریزی مناسبی صورت نگرفته است، گفت: برای اجرای این طرح در شهر سنقر در مرحله اول با نظر گروه کارشناسی، تعداد 10 اداره که بیشترین مشکل و بیشترین تردد را دارند انتخاب و اصلاح و مناسب سازی آنها درکمترین زمان ممکن اجرا خواهد شد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای ارائه خدمات ویژه مراقبتی به سالمندان در شهروروستاها از قبیل توانبخشی، مشاوره و برنامه های رفاهی و ورزشی توسط دستگاه‌های ذیربط خبر داد.

رئیس اداره بهزیستی سنقرو کلیایی هم گفت: 13 درصد از افراد در این شهرستان مشکل تردد دارند و نیازمند مناسب سازی اماکن و معابر هستیم.

صادق سالمی گفت: جانبازان، معلولین، مادران باردار، سالمندان و افرادی که دچار مشکلات موقتی از قبیل شکستگی‌ها می شوند، افرادی هستند که مناسب سازی برای تردد آنها بدون کمک به دیگران و ایجاد افزایش اعتماد به نفس و امید به زندگی در آنها ضروری است.