جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

معرفی برترین های جشنواره قرآنی مدهامتان در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی برترین های جشنواره قرآنی مدهامتان در استان کرمانشاه

معرفی برترین های جشنواره قرآنی مدهامتان در استان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه از معرفی نفرات برتر یازدهمین جشنواره قرآنی مدها متان در استان کرمانشاه خبر داد.

طیب صفری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری مرحله استانی یازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدها متان در استان کرمانشاه، گفت: این جشنواره طی ۲۹ مهر ماه امسال در کرمانشاه برگزار شد.

وی افزود: در این جشنواره ۵۶۰ نفر از اعضای کانون های مساجد استان در رده های سنی زیر ۱۸ سال و ۱۸ تا ۳۰ سال با یکدیگر رقابت کردند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه ادامه داد: این شرکت کنندگان رشته های قرائت، ترتیل، اذان، حفظ۱۰، ۲۰، ۳۰ و حفظ کل قرآن در رده سنی تا ۳۰۱۸ سال، و همچنین رشته صحیح خوانی نماز، اذکار نماز و حفظ ۱، ۳، و۵ جزء در رده سنی زیر ۱۸ سال با یکدیگر رقابت کرده و هم اکنون برترین های آن معرفی و اعلام شده است.

وی تصریح کرد: البته بخشی از این جشنواره در رشته های مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و تفسیر قرآن ویژه ائمه جماعات باقی مانده است که در روز ۱۴ آبان برگزار خواهد شد.

صفری از معرفی برترین های این جشنواره در استان کرمانشاه با رای داوران خبر داد و افزود: بر این اساس فاطمه حیدری به عنوان نفر برتر در بخش حفظ کل و هدی واعظی و شیبا کیانیان به عنوان برترین های حفظ ۲۰ جز معرفی شدند.

هم چنین فاطمه کلکوتی عنوان برتر بخش حفظ ۵ جز را به خود اختصاص داد. وی افزود: در بخش حفظ ۱۰ جز نیز فرزانه نادری نژاد، سمیه جعفری و سمیرا بیگوندی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه از معرفی فرنوش زنگیشه، فاطمه عزیزی و زهرا لطیف زاده به عنوان نفرات اول تا سوم رشته قرائت خبر داد. وی افزود: پریسا احسانی مهر، حمیرا کریمی و فاطمه سهرابیان نیز رتبه های اول تا سوم بخش ترتیل را به خود اختصاص دادند.

صفری گفت: در رشته حفظ ۱ جزء در رده سنی زیر ۱۸ سال مهتاب امیری، فاطمه ایرانی و فاطمه پناهی نیز به رتبه های اول تا سوم دست یافتند. وی از معرفی بیتا محمدی، زهرا کریمی و آیدا نجفی به عنوان برترین های حفظ ۳ جزء خبر داد و گفت: در بخش حفظ ۵ جزء نیز شبنم تاسا، ریحانه سادات موسوی و فاطمه گرامی به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه از معرفی برترین ها در رشته های صحیح خوانی حمد و سوره و اذکار نماز خبر داد و گفت: در این رشته ها فاطیما فتحی از شهرستان سنقر و کلیایی و ستایش سلیمی از اسلام آبادغرب توانستند به رتبه برتر در رده سنی زیر ۱۸ سال دست یابند.

وی افزود: هم چنین در این رده سنی و در حوزه برادران مبین سلطانی، مهدی اسماعیلی و محمد حسین الماسی توانستند رتبه های برتر در رشته قرائت را به خود اختصاص دهند.

صفری مسلم عالی، محمد سلطانی وسهیل یاری نیز به عنوان برترین های بخش ترتیل برادران در رده سنی زیر ۱۸ سال خبر داد. وی گفت: در رشته جزء نیز محمد محراب مقصودی پور، ادیب عزیزی و رضا مهدی بیگ توانستند به رتبه اول تا سوم دست یابند و محمدهادی نظری، امیرحسین امیری و امید امیری رتبه های برتر در حفظ ۳ جزء را از آن خود کردند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه از معرفی سامان پیرمرادی در رشته حفظ ۱۰ جزء خبر داد و گفت: این شرکت کننده توانست حد نصاب نمره این بخش را به دست آورد.

وی افزود: علی نیکی، معین رنجبر و محمد حسین سلطانی نیز توانستند رتبه های اول تا سوم بخش قرائت تحقیق این مسابقات را به خود اختصاص دهند.

صفری، سهیل فرهادی، عباس عزتی وعلی افشار را به عنوان رتبه های اول تا سوم بخش اذان رده سنی خردسالان اعلام کرد و گفت: امید کریمی و سعید فرهادی نیز رتبه های برتر این بخش در رده سنی بزرگسال را کسب کردند.