جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

معرفی دادستان نظامی جدید استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی دادستان نظامی جدید استان کرمانشاه

دادستان نظامی جدید استان کرمانشاه معرفی شد

دادستان نظامی جدید استان کرمانشاه معرفی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود صفری معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح، داشتن شرح صدر را از خصوصیات مهم یک قاضی برشمرد و اظهار کرد: کسی که شرح صدر ندارد، در پذیرش حق هم ناتوان است و تاب و تحمل ندارد و کسی که دارای این ویژگی باشد، از ظرفیت وسیعی برخوردار است.

وی افزود: از نشانه‌های شرح صدر، حوصله فراوان است. انسان دارای شرح صدر، باحوصله است و افراد فاقد این خصوصیت، در کارهای‌شان زمین‌گیر می‌شوند.

وی با بیان این که قاضی متدین اهل لجاجت نیست، افزود: برای یک قاضی مؤمن معیار حق است و اهل فهم دقیق است و به فهم کم اکتفا نمی‌کند و وقتی به شبهه می‌رسد، بیشتر درنگ می‌کند. قاضی اسلامی از مراجعه اصحاب دعوا به ستوه نمی‌آید و از همه شکیباتر است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با مسئولین قضایی کشور به موضوع استقلال دستگاه قضایی تاکید داشتند و فرمودند که اگر می‌خواهید دستگاه قضایی یک دستگاه پویا و فعال باشد، باید استقلال آن حفظ شود و از جمله مواردی که می‌تواند استقلال را مخدوش نماید، عدم رعایت قانون است.

عدالتخواه بیان کرد: خوشبختانه بستر پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح استان با همکاری سازمان قضایی و فرماندهان و مسئولان کاملاً فراهم است.

در ابتدای این مراسم، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمانشاه گفت: قضا در اسلام از جمله ارکان زندگی اجتماعی و یک نیاز ضروری در جهت تأمین عدالت، احقاق حق و رفع خصومت است.

الواری علم و عدالت خواهی را دو رکن رکین و دو شاخصه مهم امر قضا عنوان کرد و افزود: اهمیت عدالت به حدی است که خداوند متعال خطاب به حضرت داود (ع) می‌فرماید «ای داود ما تو را خلیفه و جانشین خود در زمین قرار دادیم پس در میان مردم به حق داوری کن و از هوای نفس بپرهیز.»

وی با بیان اینکه سازمان قضایی ضمن حفظ جایگاه و شأن نظامیان با حساسیت و قاطعیت کامل با هرگونه جرمی که مخل نظم و اقتدار نیروهای مسلح باشد، برخورد قانونی می نماید، تصریح کرد: وظیفه دستگاه قضا آن است که با عملکرد سریع و صحیح، توأم با قدرت و حاکمیت قانون موجب امنیت شهروندان و سبب اطمینان آنان شود.

الواری گفت: تلاش همکاران ما در سازمان قضایی نیروهای مسلح به عنوان بخشی از پیکره قوه قضائیه مبتنی بر ارتقاء سطح آگاهی، ترویج قانون مداری، افزایش تعامل سازنده و منطقی با فرماندهان و حفظ شأن و جایگاه آنان، ارتقاء‌ رضایتمندی و جلب اعتماد عمومی، تکریم ارباب رجوع، تحقق عدالت کیفری و پشتیبانی از حقوق جامعه و دفاع از امنیت آنان است.

در پایان این مراسم، با تقدیر از زحمات همت محمدی، عباس مانیان به عنوان دادستان نظامی جدید استان کرمانشاه معرفی شد.

وی پیش از این به عنوان معاون دادستان نظامی استان هرمزگان مشغول به خدمت بوده است.

گفتنی است که همت محمدی اخیراً به عنوان رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کردستان معرفی شد.