رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

معرفی دانش آموزان برتر مسابقه کتابخوانی زکات در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی دانش آموزان برتر مسابقه کتابخوانی زکات در کنگاور

دانش آموزان برتر مسابقه کتابخوانی زکات درکنگاور معرفی شدند

دانش آموزان برتر مسابقه کتابخوانی زکات با حضور مسئولان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، امام جمعه کنگاور در این مراسم با بیان اینکه کتاب یار مهربان و دوست خاموشی است اظهار کرد: کتاب انسان را به سوی سعادت دنیوی و اخروی راهنمایی می کند و از ناهنجاری های اجتماعی و گمراهی دور می کند.

حجت الاسلام محمد ایوبی گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از راه های مهم توسعه فرهنگی است و کمک به فرهنگ کتابخوانی عزم همگانی را می طلبد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در باب فرهنگ کتاب و کتابخوانی توصیه های مکرری دارند و فرمودند: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه وظیفه همگانی است.
حجت الاسلام ایوبی اضافه کرد: برای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه همه ادارات، نهادها، خانواده، مدارس و نظام آموزشی، ناشران و رسانه ها با وحدت و با هدف مشخصی در راه ترویج این امر مهم گام بر دارند.
رئیس اداره آموزش و پرورش کنگاور نیز در این مراسم گفت: این مسابقه کتابخوانی با عنوان زکات با هدف ترویج فرهنگ زکات و رویکرد بیشتر دانش آموزان و بهره مندی جامعه اسلامی از فواید این فریضه دینی برگزار شده است.
صادق رشتیانی گفت: باید از همه ابزارها برای توسعه فرهنگ زکات و پرداخت آن در جامعه به ویژه نسل جوان بهره گرفت.
به گزارش ایرنا، ستاد زکات کنگاور با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان آزمونی با محوریت زکات در بین 250 دانش آموز از دبیرستان های شبانه روزی مطهره و حضرت فاطمه (س) در دهه فجر امسال برگزار کرد که در نهایت 43 نفر به عنوان برگزیده انتخاب و با اهدا هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.