جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

معرفی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه معرفی شد

مدیرکل جدید بهزیستی استان کرمانشاه معرفی شد. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، در مراسمی که با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولین استان کرمانشاه، امروز(12 مرداد) برگزار شد،"امید قادری"به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی استان معرفی شد.

قادری در این مراسم تلاش برای رفاه اجتماعی مردم را یکی از مهمترین پروژه‌های دولت یازدهم بعد از به سرانجام رساندن موضوع هسته‌ای دانست و افزود: طرح تحول نظام سلامت از نمونه‌های این تلاش بود که خانواده‌های نیازمند را از هزینه سرسام آور درمان نجات داد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه خدمات سازمان بهزیستی هم در راستای گسترش رفاه اجتماعی بین مردم است، یادآوری کرد: یکی از مهمترین استراتژی‌های سازمان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها است که با جدیت دنبال می‌شود.

قادری اظهار کرد: اگرچه بهزیستی یک نهاد تخصصی برای ورود به آسیب‌های اجتماعی است، اما به تنهایی نمی‌تواند از عهده کار برآید و نیازمند همراهی سایر دستگاه‌ها نیز هست. وی بیان کرد: بخش دیگری از برنامه‌های پیشگیری سازمان بهزیستی، در حوزه معلولیت‌ها است که این مهم نیز با جدیت پیگیری می‌شود.

به گفته این مسئول، در راستای اجرای سیاست‌های اقصاد مقاومتی و با توجه به محدودیت‌ منابع مالی، برنامه دیگر بهزیستی توانمندسازی معلولین و جامعه تحت پوشش و ایجاد اشتغال برای آنها است. قادری یادآوری کرد: ما هم در بهزیستی استان کرمانشاه همه این استراتژی‌ها را دنبال می‌کنیم.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت NGOها برای پیشبرد اهداف بهزیستی در استان نیز تاکید کرد و افزود: به علاوه از ظرفیت خیرین برای اشتغال مددجویان نیز استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در پایان اشاره‌ای هم به نیروهای بهزیستی استان داشت و خاطرنشان کرد: برنامه‌ای برای عزل و نصب خارج از ضوابط و غیرکارشناسی نداریم و فقط شایسته سالاری برای ما ملاک است.

عبدالرضا میرزاییان مدیرکل پیشین بهزیستی استان کرمانشاه نیز با اشاره به جامعه 130 هزار نفری تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه، گفت: همه مردم از تولد تا سالمندی به شکلی از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

وی پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی را برنامه مهم و جدی بهزیستی در چند سال اخیر دانست و یادآوری کرد: پوشش ما در پیشگیری از معلولیت‌ها حدود 80 درصد است و جزو استان‌های پیشرو در کشوریم. مدیرکل پیشین بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: در همین راستا سال گذشته 70 هزار کودک در طرح بینایی سنجی و 28 هزار نفر در غربالگری شنوایی تحت پوشش قرار گرفتند.

میرزاییان همچنین از رتبه سوم استان کرمانشاه در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز خبر داد. وی در خصوص اقدامات انجام شده برای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی نیز تاکید کرد: سال گذشته برای 2050 نفر از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، پرداخت بیمه خویش فرما و ... ایجاد شغل کردیم.

مدیرکل پیشین بهزیستی استان کرمانشاه همچنین از خانه‌دار شدن 3600 خانوار مددجو استان در حوزه توانبخشی و اجتماعی خبر داد و تاکید کرد: در بخش مسکن خانوارهای دو معلول نیز 240 متقاضی داشتیم که مسکن 33 خانواده سال گذشته تحویل شد و 110 مورد دیگر در دست اقدام است.

میرزاییان ایجاد مراکز فرهنگی و ورزشی برای مددجویان را از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت دانست.

در این مراسم از زحمات "عبدالرضا میرزاییان" مدیرکل پیشین بهزیستی استان کرمانشاه تقدیر و "امید قادری" که پیش از این مدیرکل بیمه سلامت استان بود، به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی کرمانشاه معرفی شد. میرزاییان نیز به عنوان مددکار افتخاری در کنار مجموعه بهزیستی خواهد ماند.