جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

معیارهای یک ازدواج موفق فقط محدود به قیافه و مدرک و شغل نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

معیارهای یک ازدواج موفق فقط محدود به قیافه و مدرک و شغل نیست

معیارهای یک ازدواج موفق

یک مدرس دانشگاه با تاکید بر اینکه معیار های یک ازدواج موفق فقط محدود به قیافه و مدرک و شغل نیست، گفت: معیارهای مهم دیگری وجود دارند که در صورت بی توجهی به آنها نمی توان به آینده ازدواج خوشبین بود.

سید امین موسوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، آشنایی را اصل مهم موفقیت در ازدواج دانست و گفت: ازدواج بدون شناخت نمی تواند ازدواج موفقی باشد، زیرا در این نوع از ازدواج معمولا دختر و پسر شناخت زیادی از هم نداشته و این مسئله می تواند مشکلات زیادی را پیش روی زندگی آینده آنها قرار دهد.

این مدرس دانشگاه های کرمانشاه افزود: زوجین باید قبل از ازدواج شناخت خوبی از وضعیت تحصیلی، شغلی، معیشتی و... هم داشته باشند و با دید باز با هم ازدواج کنند، اما اینکه این شناخت چگونه و از چه طریقی حاصل شده باشد اهمیت زیادی دارد.

موسوی با بیان اینکه آشنایی های قبل از ازدواج معمولا با دو هدف ازدواج و یا دیگر اهداف دنبال می شوند، گفت: تنها با ورود پیدا کردن خانواده به مقوله ازدواج می توان هدف واقعی آشنایی ها را دریافت، زیرا با ورود خانواده می توان شناخت بیشتری حاصل کرد.

 موسوی با بیان اینکه آشنایی های بدون چارچوب در گذر زمان پس زده می شوند، گفت: این نوع از ازدواج ها بدلیل بی اعتمادی هایی که در آنها وجود دارد معمولا پایان خوشی ندارند، زیرا در این نوع از آشنایی ها انگیزه های دیگری دخالت دارند.

موسوی افزود: اگر اعضای خانواده و به طور خاص والدین در جریان آشنایی فرزندانشان برای ازدواج باشند معمولا ازدواج های با موفقیت بیشتری شکل می گیرد.

 موسوی افزود: نوع برخورد اعضای خانواده، سطح فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و... خانواده ها معیارهای مهمی هستند که می توانند تضمین کننده موفقیت یا عدم موفقیت یک ازدواج باشد.

موسوی با تاکید بر اینکه معیار های یک ازدواج موفق فقط محدود به قیافه و مدرک و شغل نیست، گفت: معیارهای مهم دیگری وجود دارند که در صورت بی توجهی به آنها نمی توان به آینده ازدواج خوشبین بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ دختر و پسری به تنهایی نمی توانند شناخت خوبی برای ازدواج با هم پیدا کنند، گفت: با ورود خانواده ها می توان به شناخت کامل تر و جامع تری در مورد ازدواج زوجین دست یافت.

 موسوی با بیان اینکه برخی از افراد تک بعدی هستند، گفت: اینگونه افراد معمولا یکی از ابعاد شخصیتی خود را رشد داده اند و زندگی کردن با آنها می تواند چالش های زیادی را پیش روی زندگی زناشویی قرار دهد.