جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

ممنوعیت شکار در شهرستان قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

ممنوعیت شکار در شهرستان قصرشیرین

ممنوعیت شکار در شهرستان قصرشیرین

رییس اداره حفاظت از محیط زیست قصرشیرین از ممنوعیت هرگونه شکار در فاصله هفت کیلومتر نوار مرزی این شهرستان خبر داد.

پژمان فتاح پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اجرای این قانون را برابر دستورالعمل ابلاغی ممنوعیت هرگونه شکار و تیراندازی در عرض هفت کیلومتری نوار مرزهای زمینی کشور اعلام کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش زیادی از شهرستان قصرشیرین مشمول دستورالعمل ممنوعیت شکار و تیر اندازی ممنوع است، برابر تصمیم های اتخاذ شده از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، هرگونه شکار و تیراندازی به حیات وحش در کل محدوده جغرافیایی شهرستان قصرشیرین طی امسال ممنوع شده است.

وی اظهار کرد: رعایت این مصوبه برای کسانی که پروانه شکار پرنده در سال جاری اخذ کرده اند و این ممنوعیت به آنها اعلام نشده نیز لازم الاجراست.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست قصرشیرین بیان کرد: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه اصلی و عمومی است و از این رو تلاش ما در راستای حفظ محیط زیست و مراقبت از آن است. منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز مشترک قصرشیرین و سرپل ذهاب هم اکنون تنها زیستگاه منحصر به فرد آهوی ایرانی در منطقه غرب کشور بشمار می رود.

منطقه زله زرد مشترک قصرشیرین و گیلانغرب نیز با 39 هزار هکتار مساحت یکی از مناطق مهم زیستگاهی گونه های نادر گیاهی و جانوری در استان کرمانشاه و کشور به شمار می رود که از سال 1373 تحت حفاظت است.

از جانوران موجود در این منطقه می توان به کل و بز وحشی، قوچ و میش، آهو، گرگ ، روباه ، خرگوش ، تشی و بزمجه اشاره کرد. همچنین گونه های پرندگان کبک، تیهو، سار و فاخته نیز در این زیستگاه با پوشش گیاهی بلوط ، پلک، تنگرس، آلبالو وحشی و گیاهان مرتعی زندگی می کنند. قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت با عراق 186 کیلومتر مرز مشترک دارد.