رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

مناسب سازی بوستان شبدیز کرمانشاه برای رفاه حال معلولان - نمایش محتوای خبر

 

 

مناسب سازی بوستان شبدیز کرمانشاه برای رفاه حال معلولان

مناسب سازی بوستان شبدیزکرمانشاه برای رفاه حال معلولان

کارشناس مسوول توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با تاکید براینکه معلولان جسمی نباید به معلولیتی اجتماعی برسند گفت: بوستان شبدیز کرمانشاه برای رفاه حال معلولان و جانبازان مناسب سازی شده است.

نرگس کیانی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی از معلولان از مشکل جسمی حادی برخوردار نیستند و تنها به دلیل نوع نگاه جامعه خود، خانه نشین و منزوی می شوند.


وی اظهار کرد: برای اینکه این معلولان و جانبازان بتوانند از منزل خود خارج شده و از فضای شهری استفاده کنند تا حدودی بوستان شبدیز که در کمربندی واقع شده را مناسب سازی کرده و مسیری برای پیاده روی نابینایان را در این پارک طراحی کرده ایم.

کیانی با اشاره به طراحی ارتفاع اندک آبخوری در این پارک برای معلولان تصریح کرد: در کنار دیگر وسایل ورزشی که برای افراد معمولی در این بوستان تعبیه شده با همکاری شهرداری و سازمان پارک ها، وسایل ورزشی را برای معلولان و جانبازان در این پارک ایجاد کرده ایم.

وی یادآور شد گاه می بینیم پیاده روهایی که برای معلولان مناسب سازی شده توسط برخی از سازمان ها حفاری می شود که این امر خطری جدی برای سلامت معلولان و جانبازان شهر است.

به گفته کارشناس مسوول توانبخشی اداره بهزیستی کرمانشاه، این اداره وظیفه پیگیری و هماهنگی امور مناسب سازی را برعهده دارد و خواهان همکاری سایر ادارات در این بخش می باشد.

در سال جاری این اداره موفق به کسب رتبه دوم کشوری در زمینه رعایت شاخص های هماهنگی و پیگیری امور مناسب سازی در ادارات استان شد.