سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

مهریه‌های نجومی ناشی از عدم فرهنگ سازی مناسب برای ازدواج است - نمایش محتوای خبر

 

 

مهریه‌های نجومی ناشی از عدم فرهنگ سازی مناسب برای ازدواج است

مهریه‌های نجومی ناشی از عدم فرهنگ سازی مناسب برای ازدواج است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: مهریه‌های نجومی برای ازدواج به دلیل عدم فرهنگ سازی شایسته در میان جوانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل قبادی امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی که با موضوع بررسی معضل طلاق در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: موضوع فرهنگ ازدواج در رسانه‌ها نهادینه نشده و این نقصان منجر به مهریه‌های نجومی و بی‌اعتمادی بین جوانان می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: جوانان نه به خودشان اعتماد دارند و نه به جنس مخالف و این فرهنگ در دبیرستان‌ها شکل گرفته است. حجت‌الاسلام قبادی با بیان اینکه عوامل زیادی همچون فقر فرهنگی، فقر آموزه‌های دینی و بیکاری در کاهش ازدواج موثر است، بیان کرد: کاهش جمعیت نیز در بروز طلاق تاثیر دارد.

وی رفتارهای نامتعادل و عصبانیت را از دیگر عوامل موثر در بروز طلاق دانست و گفت: متاسفانه بسیاری از معلمان آموزش و پرورش ما بازنشسته شدند اما ازدواج نکردند ولی ما در سازمان تبلیغات استان فرد مجرد به عنوان همکار نمی‌پذیریم و موارد منجر به طلاق در میان خانواده‌های همکاران ما یکی دو مورد است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز در این نشست اظهار داشت: طرح جامع ازدواج برای اولین بار در استان ما در سال ۹۳ مطرح شد.

مجتبی جوهری با اشاره به عدم نتیجه‌دهی مطلوب اقدامات صورت گرفته برای بهبود وضعیت ازدواج در استان گفت: ستاد ساماندهی جوانان ظرفیت این را دارد که در بحث طلاق فعال شود و ۲۲ دستگاه عضو این ستاد هستند.