جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

موضوع رسمی شدن مرز سومار از حمایت کامل طرف عراقی برخورداراست - نمایش محتوای خبر

 

 

موضوع رسمی شدن مرز سومار از حمایت کامل طرف عراقی برخورداراست

موضوع رسمی شدن مرز سومار از حمایت کامل طرف عراقی برخورداراست

استاندار کرمانشاه گفت: خوشبختانه موضوع رسمی شدن مرز سومار از حمایت کامل طرف عراقی برخوردار است و با رسمی شدن این مرز شاهد رونق بسیار گسترده تری خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، نشست هماهنگی سفر آتی هیئت بلندپایه استان دیالی عراق به کرمانشاه و همچنین بررسی زمینه های تفاهم و همکاری دوجانبه در حوزه های مختلف غروب دیروز با حضور مدیران ارشد استان و مدیران سازمان ها و ادارات مختلف و فعالان حوزه تجارت و بازرگانی مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار کرمانشاه در این نشست اظهار کرد: این سفر به دلیل در پیش بودن ایام محرم و صفر و اوضاع حساس امنیتی در عراق در این دو ماه، در قالب یک سفر سه روزه و پیش از این ایام برگزار می شود. اسد الله رازانی گفت: بسترهای مناسبی برای همکارها و ارتباطات دو جانبه استان های دیالی و کرمانشاه در زمینه های مختلف تجاری، گردشگری و کشاورزی و خدمات وجود دارد.

امیدواریم در این سفر با یک طرح ریزی خوب بتوانیم به بهترین شکل از این فرصت ها در جهت افزایش مناسبات بهره بگیریم. این مدیر ارشد موضوع توسعه مرز سومار را یکی از دستور کارهای اصلی این سفر عنوان کرد و گفت: مرز سومار هم اکنون به لحاظ تجاری یک رونق روز افزون را تجربه می کند و در ایام محرم نیز با عبور زوار اباعبداله الحسین (ع) رونقی دوچندان به خود می گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه موضوع رسمی شدن مرز سومار از حمایت کامل طرف عراقی برخوردار است و با رسمی شدن این مرز شاهد رونق بسیار گسترده تری خواهیم بود.

رازانی همچنین عنوان کرد: در این سفر تلاش می کنیم زمینه توسعه زیرساخت ها در دو سوی این مرز تجاری هرچه زودتر فراهم شود.