جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

موفقیت دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در المپیاد دانشجویی - نمایش محتوای خبر

 

 

موفقیت دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در المپیاد دانشجویی

موفقیت دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه درالمپیاد دانشجویی

دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در لیست برگزیدگان مرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور قرار گرفتند.

دکتر سینا زرشکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس علمی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور سال ۱۳۹۴ در رشته های مهندسی شیمی و مهندسی کامپیوتر حائز رتبه های برتر شدند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نهایی بیستمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور، مهرداد دانشور رتبه ۱۸ در رشته مهندسی شیمی را کسب کرد.

زرشکی تصریح کرد: همچنین در این المپیاد دانشجویی معین معروفی مقصودی رتبه ۱۶، علی مزدارانی رتبه ۱۹ و امین آهنگران رتبه ۳۴ در رشته مهندسی کامپیوتر را به خود اختصاص دادند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تنها دانشجویان سال سوم به بالای رشته های المپیاد می توانند در المپیاد دانشجویی شرکت کنند، گفت: المپیاد به دو روش متمرکز و غیرمتمرکز برگزار می شود.

وی ادامه داد: درروش متمرکز، دانشجویان سال سوم به بالای مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد (به منزله آزمون مرحله اول المپیاد) علاقه مندی خود را اعلام می دارند و در صورت کسب حد نصاب نمره علمی (بدون اکتساب معدل) به مرحله دوم یا مرحله نهایی راه می یابند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: در روش غیر متمرکز، دانشجویان سال سوم به بالای مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون المپیاد (غیرمتمرکز) می توانند در المپیاد شرکت کنند. در این روش در همه رشته های المپیاد، دانشگاههای کشور به هشت قطب دانشگاهی تقسیم می شوند و تیم‌های معرفی شده هر دانشگاه ابتدا در مرحله نیمه نهایی و در قطب های هشت گانه به طور همزمان با یکدیگر به رقابت می پردازند. سپس برگزیدگان هر قطب از مرحله نیمه نهایی المپیاد، در کنار برگزیدگان مرحله اول المپیاد دانشجویی که از طریق المپیاد متمرکز معرفی می شوند در آزمون نهایی شرکت می کنند.

زرشکی یادآور شد: دانشجویان و علاقمندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نتایج مرحله نهایی بیستمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور می توانند به آدرس اینترنتی olympiad.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشجویان دانشگاه صنعتی در دوره های گذشته این المپیاد نیز موفق به کسب عناوین برتر شده بودند.