سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

موفقیت هنرمندان کرمانشاهی در جشنواره سراسری آواهای حماسی بسیج - نمایش محتوای خبر

 

 

موفقیت هنرمندان کرمانشاهی در جشنواره سراسری آواهای حماسی بسیج

موفقیت هنرمندان کرمانشاهی در جشنواره سراسری آواهای حماسی بسیج

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه از موفقیت هنرمندان کرمانشاهی در جشنواره سراسری آواها و سرودهای حماسی بسیج خبر داد.

صلاح الدین قره‌تپه در گفتگو با خبرنگار مهر، از موفقیت گروه موسیقی «تنبور نوازان شاهو» دالاهو درسومین جشنواره سراسری آواها و سرودهای حماسی بسیج خبر داد.

وی افزود: این گروه درسومین جشنواره سراسری آواها و سرودهای حماسی بسیج که در شیراز برگزار شد موفق شد جزو پنج گروه برتر کشوری قرار گیرد.

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه ادامه داد: سرپرستی این گروه را «فرخ یادگاری» به عهده دارد. وی از راهیابی قطعه موسیقی «شهید عشق» با موضوع شهدای مدافع حرم نیز به این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: این اثر پس از قطعه موسیقی «ایران» با موضوع وحدت اقوام (زبان کردی) دومین قطعه موسیقایی ساخته شده توسط انجمن موسیقی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه طی امسال است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه تصریح کرد: قطعه موسیقی «شهید عشق» سروده امین شیرزادی از اعضای انجمن شعر سازمان بسیج هنرمندان و تنظیم و آهنگسازی عبدالرضا تنهایی «نائب رئیس انجمن موسیقی سازمان بسیج هنرمندان» است که ساختاری سنتی دارد و «هادی گراوندی» نیز خوانندگی آن را عهده دار است. قره تپه یادآور شد:بسیج هنرمندان استان کرمانشاه سال گذشته نیز موفق به تولید آثار موسیقایی چون «خیال شوم» با موضوع تکفیری ها، «وحدت» با موضوع وحدت بین شیعه و سنی و «تا آسمان» شد و این آثار را در کارنامه خود ثبت کرد.