سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

میانگین بارشهای استان در 72 ساعت گذشته - نمایش محتوای خبر

 

 

میانگین بارشهای استان در 72 ساعت گذشته

میانگین بارشهای استان در 72 ساعت گذشته

طی 72 ساعت گذشته میانگین بارش برف و باران در استان کرمانشاه 36 میلیمتر گزارش شده است

 به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت: سامانه بارشی که از روز شنبه وارد استان کرمانشاه شده بیشترین بارش را در شهرستان دالاهو با 65 میلیمتر برجای گذاشته است.

ارسطو محمدی با اشاره به اینکه این سامانه در شهرستان کرمانشاه در72 ساعت گذشته بارش 43 میلیمتری را به همراه داشته است، افزود: براثر فعالیت این سامانه درگیلانغرب 60میلیمتر ، صحنه 50، جوانرود 48 ،روانسر 45 میلی متر ،شهرک صنعتی 43، سرارود 42 ، پاوه و تازه آباد 41 ، اسلا آبادغرب 39،کنگاور و ماهیدشت 38، حمیل و هلشی 31 ، هرسین28، سرپل ذهاب 25، سومار 24، گهواره 25، کیونان 18، قصر شیرین 16و کوزران وسنقروکلیایی 10 میلیمتر بارش برف و باران ثبت شده است.

وی اظهار داشت: هوای استان امروز متاثر از سامانه بارشی فعال در جو منطقه، ابری در بعضی ساعات همراه با بارش برف و باران خواهد بود. محمدی ادامه داد: بارش برف بویژه در گردنه های برفگیر و نواحی سردسیر سنگین بوده که سبب کاهش دید، کندی و اختلال در تردد وسائط نقلیه می شود.

وی با بیان اینکه امروز و فردا فعالیت این سامانه در نیمه غربی استان نمود بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: اواخر وقت فردا این سامانه بارشی از جو منطقه خارج می شود.

این کارشناس هواشناسی کاهش محسوس دمای هوا، مه، بویژه در اوایل روز و یخبندان را از دیگر پدیده های بارز چند روز آینده استان بر شمرد. محمدی گفت: با توجه به وزش باد در استان احتمال دارد در مناطق مرزی شاهد نفوذ گرد و غبار به جو منطقه باشیم.