رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

میانگین سن آتش‌نشانان کرمانشاهی 40 تا 50 سال - نمایش محتوای خبر

 

 

میانگین سن آتش‌نشانان کرمانشاهی 40 تا 50 سال

سن آتش نشانان کرمانشاهی

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه از انجام 1304 مورد عملیات اطفاء‌حریق و  822 مورد عملیات امداد و نجات توسط نیروهای آتش‌نشانی کرمانشاه در سال ‌گذشته خبر داد.

حجت الله جهانبخشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌کرمانشاه، تصریح کرد: سال‌ گذشته بیشترین موارد آتش‌سوزی به ترتیب با 203 مورد مربوط به منازل‌مسکونی، 197 مورد مربوط به آتش‌سوزی اماکن ‌متروکه و 142 مورد نیز مربوط به آتش‌سوزی پارکها و باغات بود.

 جهانبخشی اظهار کرد: همچنین در بحث عملیات‌های امداد و نجات نیز محبوس‌شدن در آسانسور و اماکن با 316 مورد، تصادف و سرنگونی خودرو با 172مورد و دفع حیوانات‌مزاحم با 134 مورد بیشترین عملیات‌های امداد و نجات را در سال‌گذشته به خود اختصاص داده‌اند.

وی تعداد آسیب دیدگان و افراد درگیر در عملیات‌های آتش‎نشانی کرمانشاه در سال‌گذشته را 1061 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 36 نفر فوت کرده، 303 نفر مجروح و 709 نفر نیز نجات یافتند.

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه میانگین زمان حضور نیروهای‌آتش‌نشانی کرمانشاه در صحنه‌ حوادث را سه تا چهار دقیقه اعلام و تصریح کرد: استاندارد این زمان در کلانشهرها تا سقف شش ‌دقیقه است و از این لحاظ نیروهای ‌آتش‌نشانی کرمانشاه در وضعیت‌خوبی به سر می‌برند.

وی تصریح کرد: پایین‌بودن زمان حضور نیروها در سر صحنه‌حوادث درحالی است که بسیاری از خیابانها و کوچه‌های شهر کرمانشاه هنوز تعریض نشده‌اند و تردد در آنها دشوار است.

مدیرعامل آتش‌نشانی‌کرمانشاه با اشاره به وجود یازده ایستگاه‌ آتش‌نشانی در سطح شهر کرمانشاه، اظهار کرد: در حال ‌حاضر از این تعداد 9 ایستگاه فعالیت داشته و دو ایستگاه دیگر تعطیل است.

جهانبخشی در ادامه با اشاره به لزوم جوانسازی نیروهای آتش‌نشانی کرمانشاه، میانگین سن این نیروها را بین 40 تا 50 سال اعلام و تصریح کرد: استانداردها در این زمینه میانگین سنی بین 20 تا 25 سال است.

وی تصریح کرد: این ضرورت وجود دارد که هر چه سریعتر اقدام جدی برای جوان‌سازی نیروهای آتش‌نشانی کرمانشاه صورت گیرد و در حال‌حاضر به طور جد پیگیر جذب‌نیرو هستیم.

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه در پایان با اشاره به برقراری روزانه 200 تا 300 تماس با شماره 125 آتش‌نشانی‌ کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه بیشتر تماس‌ها مزاحمت تلفنی بوده و از مجموع تماس‌ها تنها پنج تا 10 مورد آنها صحت داشته و به عملیات منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه 98 درصد تماس‌های برقرار شده با آتش‌نشانی کرمانشاه مزاحمت تلفنی است، اظهار کرد: این درحالیست که هرگونه تاخیر در انجام عملیات‌های آتش‌نشانی می‌تواند جان افراد را به خطر اندازد.