سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

میزان برق مصرفی در بخش صنعتی کرمانشاه پایین‌تر از معدل کشوری است - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان برق مصرفی در بخش صنعتی کرمانشاه پایین‌تر از معدل کشوری است

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه میزان مصرف برق در بخش‌های کشاورزی و صنعتی نشان دهنده تولیدی بودن استان است، گفت: این میزان در استان ما کمتر از معدل کشوری است.

علیمراد مرادی مجد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت شبکه برق استان کرمانشاه گفت: هم اکنون در استان کرمانشاه ۷۲۷ هزار مشترک برق داریم که نسبت به سال گذشته - که ۷۰۹ هزار مشترک بوده است- افزایش ۱۸ هزاری تعداد مشترکان را نشان می دهد. وی میزان برق مصرفی مشترکان برق استان کرمانشاه را از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ هزار و ۸ میلیون کیلووات ساعت عنوان کرد که حدودا برابر مصرف سال قبل بوده و افزایش چندانی را نشان نمی دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اشاره ای نیز به طول شبکه توزیع و تجهیزات استفاده شده این شبکه در استان داشت و گفت: هم اکنون حدود ۱۱ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۷ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف در استان وجود دارد و حدود ۱۶ هزار و ۲۱۷ ترانسفورماتور در این شبکه به کار گرفته شده است.

وی پیک برق مصرفی امسال را نیز ۶۷۰ مگاوات اعلام کرد که در فصل تابستان رخ داده و نسبت به سال قبل کاهش داشته است. میانگین مصرف استان در بخش خانگی بیش از میانگین کشوری است مرادی مجد، میانگین مصرف استان در بخش خانگی را ۴۳ درصد اعلام کرد و گفت: از این نظر میانگین کشوری ۳۳ درصد است. وی افزود: در بخش عمومی نیز میانگین کشوری ۱۹.۱ درصد و در استان کرمانشاه این رقم ۹.۸ درصد است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، میانگین کشوری در بخش کشاورزی را ۱۵.۹ درصد عنوان کرد و گفت: این میانگین در استان ۱۵.۷ درصد است. وی میانگین مصرف کشوری در بخش صنعتی را ۳۲ درصد و استان را ۱۰.۹ درصد عنوان کرد. مرادی مجد تصریح کرد: میزان مصرف در بخش کشاورزی و صنعتی نشان دهنده میزان تولیدی بودن استان است که در بخش صنعتی از این نظر آمار ما پایینتر از میانگین کشوری است و این در حالی بوده که بسیاری از استان‌ها میانگینی بالاتر از میانگین کشوری دارند.

وی میزان مصرف در بخش تجاری را نیز در استان ۷.۵ درصد اعلام کرد و گفت: این میزان در کشور ۷.۳ درصد است. مدیرعامل توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، میزان برق مصرفی معابر در استان را ۴.۱ درصد عنوان کرد و گفت: این میزان در کشور ۱.۸ درصد است و استان کرمانشاه حدود ۲.۳ درصد از کشور بیشتر در این بخش مصرف دارد.