جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

میزان سرکشی و رسیدگی به ایثارگران ملاک انتخاب مدیران نمونه - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان سرکشی و رسیدگی به ایثارگران ملاک انتخاب مدیران نمونه

میزان سرکشی و رسیدگی به ایثارگران ملاک انتخاب مدیران نمونه

مشاور عالی استاندار کرمانشاه، خواستار سرکشی مداوم مدیران ادارات استان از خانواده ایثارگران و رسیدگی به مشکلات آنان شد و گفت: امیدواریم این موضوع اولین ملاک برای انتخاب مدیران نمونه در استان باشد. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، جعفر همتی روز دوشنبه در جلسه شورای استانی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری کرمانشاه افزود: طبق قانون 20 درصد از بودجه فرهنگی هر اداره ای در راستای فرهنگ ایثارگری باید هزینه بشود.

وی در خصوص نتایج تصمیمات این شورا در سال 94 گفت: در سال گذشته چاپ 50 عنوان کتاب در دستور کار قرار گرفت که توانستیم با کمک بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و نیز بنیاد شهید تعداد 40 عنوان را به چاپ برسانیم، همچنین 10 عنوان نیز در نوبت چاپ قرار گرفته است.

همتی افزود: از دیگر برنامه های این شورا پیگیری و احداث 20 یادمان دفاع مقدس در سطح استان بوده است که خوشبختانه توانستیم عقب ماندگی مان را از این لحاظ از مناطق جنوب کشور به میزان زیادی جبران کنیم.

به گفته وی، قرائت وصیت نامه شهدا در مدارس و بازدید از خانواده ایثارگران از دیگر مصوبات این شورا بوده که در سال 94 انجام شده است؛ به عنوان نمونه فرماندار کرمانشاه در سال گذشته 175 دیدار با خانواده ایثارگران داشته است و در این زمینه نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد که احداث باغ موزه دفاع مقدس در اولویت برنامه های استان از نظر تامین اعتبار قرار بگیرد.

همتی ادامه داد که نصب تصاویر شهدا در سطح استان از برنامه هایی است که از قبل وجود داشته و امیدواریم گسترش پیدا کند؛ همچنین امیدواریم ساخت تندیس سرداران شهید استان نیز در دستور کار قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: امیدواریم از فرزندان شاهد و ایثارگر در پست های مدیریتی استفاده بشود چرا که در آن صورت نیازی نیست تا به مدیران یادآور بشویم تا در خصوص خانوادده ایثارگران کاری انجام بدهند بلکه خودشان بصورت خودجوش در خدمت خانواده ایثارگران خواهند بود.

به گفته همتی، متاسفانه مشکل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را داریم به گونه ای که برخی از فرزندان شهید با دارا بودن مدرک دکترا و کارشناسی ارشد بیش از چهار سال است که در انتظار استخدام هستند.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در پایان گفت: لازم است روزنامه ها و هفته نامه های استان در هفته حداقل یکبار اقدام به چاپ وصیت نامه شهدا بکنند. استان کرمانشاه 10 هزار شهید، 20 هزار جانباز و 2 هزار آزاده دارد.