سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

میزان واگذاری پروژه‌های استان کرمانشاه به سرمایه‌گذارخصوصی صفراست - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان واگذاری پروژه‌های استان کرمانشاه به سرمایه‌گذارخصوصی صفراست

میزان واگذاری پروژه‌های استان کرمانشاه به سرمایه‌گذارخصوصی صفراست

استاندار کرمانشاه گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه در زمینه واگذاری پروژه‌ها به سرمایه‌گذار بخش خصوصی ضعیف و در حد صفر است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله رازانی امروز شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دولت در حدود ۹۰ میلیارد تومان کمک برای حوادث غیرمترقبه به استان اختصاص داد که از این میزان ۶۰ میلیارد مربوط به حوادث سرمازدگی سنقر و ۳۰ میلیارد مربوط به سیل و نظیر آن بوده است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اعتبار ۱۰۵۰ میلیاردی سفر رئیس جمهور به استان افزود: سازمان بودجه و برنامه ریزی و معاونت عمرانی استانداری باید پیگیر تخصیص و وصول اعتبارات سفر باشند. رازانی با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۶ گفت: باید تحرک بیشتری برای این مهم داشته باشیم و از ظرفیت نمایندگان مجلس برای جذب اعتبارات استفاده شود البته دولت چندان موافق این مسئله نیست که وقتی بودجه به مجلس رفت دوباره استان‌ها از طریق وزارتخانه‌ها و مجلس لابی کنند که این لابی غیر رسمی است.

وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای دستگاه های اجرایی استان گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص واگذاری پروژه ها به سرمایه گذار بخش خصصی ضعیف بوده و پروژه های واگذاری ما صفر است و رفتار طبیعی نیست. رازانی خواستار جدیت مدیران دستگاه هایی اجرایی برای واگذاری پروژه ها به سرمایه گذار بخش خصوصی شد و افزود: عملکرد استان در سطح کشور قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش باید در واگذاری پروژه های خود به سرمایه گذار رکورد می‌زد اما موضوع جدی گرفته نشده است و لذا ابلاغیه این مهم به دستگاه ها ارسال خواهد شد و موضوع در دستور کار جدی شورای برنامه ریزی استان قرار خواهد گرفت.

استاندار کرمانشاه همچنین بیان کرد: بحث واگذاری پروژه ها به سرمایه گذار حتی در استانداری نیز انجام می شود . رازانی با اشاره به تهیه طرح توسعه شهرستان های استان گفت: به سند توسعه استان نیز نیاز داریم و باید این سند شامل چالش‌ها و فرصت ها و پروژه ها و... باشد.