سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

میزبانی از 80 هزار نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور در مناطق عملیاتی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

میزبانی از 80 هزار نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور در مناطق عملیاتی کرمانشاه

میزبانی از 80 هزار نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور در مناطق عملیاتی کرمانشاه

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای میزبانی از 80 هزار نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور در مناطق عملیاتی این استان خبر داد.

سرهنگ علی یوسفی‌راد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه مناطق عملیاتی استان کرمانشاه سال گذشته میزبان حدود 30 هزار نفر از اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی از استان‌های کشور بود، گفت: امسال برای حضور 80 هزار نفر از دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی استان برنامه‌ریزی شده است.

وی گفت: در حال حاضر دانش‌آموزان دختر استان‌های تهران، همدان، گیلان، گلستان و مازندران در مناطق عملیاتی استان کرمانشاه حضور دارند. یوسفی‌راد افزود: دانش‌آموزانی که در اردوهای راهیان نور استان کرمانشاه حضور دارند هرشب در اردوگاه توحید شهر کرمانشاه شاهد اجرای رزم‌نمایش فرهنگی "باافلاکیان"هستند.

وی گفت: همچنین امسال برای حضور 30 هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس کرمانشاه در مناطق عملیاتی استان برنامه‌ریزی شده است.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده در مرحله اول دانش‌آموزان سال دوم دبیرستان و در قالب طرح آمادگی دفاعی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند، گفت: بعد از اتمام این دانش‌آموزان، اعزام بقیه دانش‌آموزان استان آغاز خواهد شد.

یوسفی‌راد با بیان اینکه اولویت اعزام‌ها با دانش‌آموزان دختر خواهد بود، گفت: با اتمام اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان دختر، اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان پسر آغاز خواهد شد. به گفته یوسفی‌راد روزانه بین 500 تا 600 نفر از دانش‌آموزان مدارس کرمانشاه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس استان کرمانشاه اعزام می‌شوند.

یوسفی‌راد افزود: دانش‌آموزان استان کرمانشاه در قالب اردوهای راهیان نور از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی شهرستان‌های پاوه، سرپل‌ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین، اسلام آبادغرب و... بازدید خواهند کرد.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه در ادامه با اشاره به آغاز اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی استان کرمانشاه از دهم مهر ماه، گفت: این اردوها تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهد یافت.

یوسفی‌راد در ادامه با بیان اینکه دانش‌آموزان امروز سال‌های دفاع مقدس و اتفاقات رخ داده در آن سال‌ها را درک نکرده‌اند، گفت: حضور دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور تجربه سال‌های دفاع مقدس را به دانش‌آموزان می‌دهد.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه، دفاع مقدس را در امتداد عاشورا دانست و افزود: باید ارزش‌های دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال داد و به نظر می‌رسد حضور در اردوهای راهیان نور فرصت خوبی برای نشان دادن واقعیات‌ سال‌های جنگ به دانش‌آموزان است.