سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

میوه شب عید باید با سهولت در دسترس مردم باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

میوه شب عید باید با سهولت در دسترس مردم باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: در روزهای پایانی سال میوه شب عید با برنامه ریزی مناسبی توزیع خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان افزود: با برنامه ریزی انجام شده تعداد مراکز فروش نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته و از دستگاه های ذیربط می خواهیم با هماهنگی ویژه ای نسبت به توزیع و فروش میوه شب عید مردم اقدام کنند.

وی خواستار کنترل و نظارت دقیق بر توزیع و فروش میوه شب عید شد و اظهار کرد: سازمان جهادکشاورزی استان موظف است یک ناظر در تمامی مراکز توزیع و فروش میوه داشته باشد و به منظور دسترسی مناسب مردم به میوه تمهیدات ویژه ای اتخاذ کند. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: ناظرین موظفند بر مراحل مختلف توزیع و فروش میوه ایام نوروز نظارت دقیق و همه جانبه ای داشته باشند و با هرگونه تخلف به شدت برخورد کنند.

وی با بیان اینکه هیچ نگرانی بابت تهیه و توزیع میوه شب عید وجود ندارد، تاکید کرد: دستگاه های ذیربط باید تلاش کنند با یک کار تیمی و هماهنگ سهمیه های در نظر گرفته شده برای میوه ایام نوروز به شکل مطلوب و مناسبی در اختیار مردم قرار بگیرد. رحیمی با بیان اینکه نرخ تورم در استانه نسبت به متوسط کشور یک تا دو درصد کمتر و از سوی دیگر درآمد مردم نسبت به متوسط کشوری پائین تر است، گفت: مسئولین ذیربط باید تلاش کنند که توزیع و فروش میوه شب عید مردم با قیمت کمتری نسبت به دیگر استانها در اختیار مردم استان قرار بگیرد.

وی همچنین خواستار اتخاذ تمهیدات ویژه از سوی مسئولین برای دسترسی آسان مردم به میوه شب عید در تمامی نقاط شهر شد و گفت: باید چندین مرکز به صورت ثابت در نقاط مختلف شهر برای فروش میوه وجود داشته باشد تا هم مردم دسترسی آسان به این مراکز داشته باشند و هم از سوی دیگر مانع ترافیک برای اذحام جمعیت شود.

رحیمی همچنین با اشاره به ظرفیت و مزیت های خوب استان برای توسعه باغات مرکبات گفت: استان کرمانشاه در مناطق گرمسیری دارای اقلیم مناسبی برای تولید مرکبات است، لذا باید برنامه های توسعه این بخش با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد تا برای سال های آینده مرکبات از جمله پرتغال برای استان در داخل خود استان تولید و پخش شود. وی همچنین خواستار برنامه ریزی ویژه برای توزیع و فروش مناسب برنج برای ایام پایانی سال در استان شد.