سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ناوگان "باری" کرمانشاه نوسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ناوگان "باری" کرمانشاه نوسازی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از آغاز طرح نوسازی ناوگان باری در استان خبر داد.

بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اقتصادی» ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: با توجه به ضرورت نوسازی ناوگان فرسوده کامیون و کشنده‌های با سن بالاتر از 35 سال، طرح نوسازی ناوگان با اعطای تسهیلات برابر 80 درصد قیمت خودرو اجرایی می‌شود.

وی افزود: در همین راستا تمامی کامیونها و کشنده‌های فرسوده بالای 10 تن که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوده و طی یک سال گذشته حداقل 12 فقره بارنامه و پنج هزار کیلومتر کارکرد و یا چهار فقره راهنامه در حمل و نقل بین الملل (CMR) باشند، مشمول این طرح هستند.

خسروانی ضمن تاکید بر اینکه مالکین این خودروها باید پس از ثبت نام در یکی از شرکت‌های طرف قرارداد و اعلام شماره شاسی اختصاص یافته خودروی جدید، نسبت به اسقاط خودروی خود اقدام کنند، در خصوص شرکت‌های طرف قرارداد اجرای طرح، گفت: تاکنون پنج شرکت به عنوان تامین کننده خودروها با برندهای معتبر و مطرح اروپایی عقدقرار داد کرده‌اند.

وی در خصوص شرایط اعطای تسهیلات به متقاضیان تعویض ناوگان فرسوده، اظهار کرد: مبلغ تسهیلات تا 80 درصد قیمت خودرو با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار بوده که توسط شرکت‌های تامین کننده خودرو فراهم می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: میزان 85 درصد صرفه‌جویی سوخت سه ماه که حد فاصل اسقاط ناوگان فرسوده و ابطال کارت سوخت تا جایگزینی ناوگان نو است به عنوان پیش پرداخت به متقاضیان پرداخت می‌شود و سقف پرداخت مبلغ صرفه‌جویی معادل قیمت خودرو می‌باشد که طی حداکثر هفت سال بر اساس پیمایش از سوی شرکت ملی نفت ایران پرداخت خواهد شد.

خسروانی افزود: اطلاعات پیمایش ناوگان جایگزین جهت محاسبه میزان صرفه جویی بر اساس بارنامه برخط (با بار و بدون بار) سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در فواصل زمانی سه ماهه احصا و اعلام می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اجرایی شدن طرح مقرر است اقداماتی در جهت محدودیت تردد ناوگان فرسوده مشمول طرح به تدریج از اواسط سال آینده به عمل می‌آید.

وی افزود: همچنین در راستای اجرای سیاست‌های تشویقی، ناوگانی که از این طریق نوسازی می‌شود جهت نوبت‌دهی بار در اولویت قرار می‌گیرند.