جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

نبود اسپانسرمشکل اصلی فوتسال بانوان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

نبود اسپانسرمشکل اصلی فوتسال بانوان کرمانشاه

مشکل اصلی فوتسال بانوان کرمانشاه نبوداسپانسر است

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال بانوان جمهوری اسلامی ایران گفت: مشکل اصلی فوتسال بانوان کرمانشاه نبود اسپانسر و حامی برای ساماندهی تیمی از استان در مسابقات لیگ برتراست.

شهناز یاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تیم فوتسال بانوان استان کرمانشاه درسال‌های ۸۰ تا ۸۲ با تلاش شبانه روزی بنده شکل گرفت و آن زمان حمایت شرکت روژین غرب از تیم استان سبب شد افتخارات بسیاری از سوی بانوان کسب شود.

 سرمربی سابق تیم ملی فوتسال بانوان افزود: زمانی که کمتر کسی توان تیمداری در فوتسال را داشت ما در کرمانشاه تیم فوتسال بانوان را تشکیل دادیم و با حمایت اسپانسر، تیم پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل کرد.

وی مشکل اصلی فوتسال بانوان استان کرمانشاه را نبود اسپانسر عنوان کرد و گفت: سارا شیربیگی و مهسا نظری ۲ بازیکن با اخلاق و باتکنیک و سرآمد در کشور هستند که با تلاش و پشتکار زیاد نام کرمانشاه را در آسیا پرآوازه ساختند.

یاری افزود: سارا شیربیگی با ۶۹ گل زده بهترین گل زن لیگ برتر ایران است و جای تاسف دارد که کرمانشاه از داشتن حامی و اسپانسر برای نگه داشتن و سازماندهی این بازیکنان ارزشمند در استان محروم است.

وی گفت: در گذشته ما نائب قهرمان جوانان کشور بودیم و در لیگ ۱ تیم کرمانشاه پنجم ایران بود اما بعد از آن اگر پیشرفتی حاصل نشده به دلیل نبود اسپانسر است. این مسئله کوچکی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت و یک پنجم هزینه یک تیم بانوان برابر با دستمزد یک آقا است.

یاری ادامه داد: فوتسال بانوان ایران در آسیا حرف اول را می‌زند و جای تاسف دارد که اسپانسرها برای حمایت از این تیم تنها به دنبال تبلیغات خود هستند، لذا بهتر است نگاه خود را تغییر داده در جهت حمایت از تیم بانوان مساعدت کنند.

وی با اشاره به استعدادهای کم نظیر فوتسال و فوتبال در میان بانوان کرمانشاهی گفت: آذر ماه امسال مسابقات جام جهانی گواتمالا را در پیش داریم و در این رقابت‌ها سارا شیربیگی و مهسا نظری ۲ بازیکن خوب کرمانشاه نیز حضور دارند و امید داریم همچنانکه بچه‌ها تاکنون  با پشتکار خوب ظاهر شدند در این مسابقات نیز میدان را خالی نکنند.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال بانوان در ادامه بیان کرد: موفقیت‌های تیم ملی فوتسال بانوان به راحتی بدست نیامده بلکه نتیجه تلاش بچه‌ها بوده و حق این تیم است که در جام جهانی حضور یابد.

وی برزیل و اسپانیا را از مدعیان فوتسال در دنیا دانست و گفت: فوتسال برزیل در بانوان و آقایان قوی است، اسپانیا تیم فوق العاده و قهرمان دنیاست اما چیزی از ارزش بچه‌های ما کم نشده شاید گاهی گل‌های زیادی دریافت کردیم اما سال گذشته در بازی با اسپانیا ۲صفر به نائب قهرمان دنیا باختیم و این امر خود امید زیادی به بچه‌های فوتسالی می‌دهد که می‌توان مقابل مدعیان خوب بازی کرد.

یاری روسیه و پرتغال را از دیگر مدعیان فوتسال دانست و گفت: در تورنمنت روسیه تیم اسپانیا با ۱۴ کادر همراه در مسابقات حاضرشد و این نشان می‌دهد که آنها برای تیمشان برنامه دارند و این رسیدگی سبب موفقیت آنان شده است.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال بانوان جمهوری اسلامی ایران افزود: کمترین کاری که می‌توان برای بچه‌های فوتسالی تیم ملی بانوان کرد حضور آنان در جام جهانی گواتمالا است تیمی که بر بام آسیا نشست حق دارد به جام جهانی فکر کند.

یاری افزود: در جام جهانی نتیجه بازی‌ها مهم نیست بلکه کسب تجربه حائز اهمیت است تیمی که خودش را به  آسیا نشان داده به تجربیات بین المللی نیاز دارد حتی اگه ببازد، اما باید به پیش برود تا اعتماد به نفس حاصل شده روز به روز تقویت شده و به تحلیل نرود.

وی درخصوص دلیل کناره گیری خود از سمت سرمربیگری تیم ملی فوتسال بانوان جمهوری اسلامی ایران اینگونه شرح داد: ما تیم آماده‌ای را تحویل دادیم اما ۱ ماه قبل از اعزام به آسیا مجبور به استعفا شدم.

یاری اظهار کرد: در خصوص کناره گیری بنده سلیقه‌ای عمل شد من ۲ سال تمرینات این تیم را بر عهده داشتم برنامه ریزی شبانه روزی انجام و حتی کل تعطیلات عید گذشته را به خاطر تغییرات برنامه و تورنمنت روسیه و بعد از آن آسیا مشغول کار بودیم چراکه نباید به مرحله آماده سازی بچه‌ها خللی وارد می‌شد بعد از آن هدف اصلی ما آسیا بود.

وی ادامه داد: بعد از تعطیلات فرودین تمرینات ما هماهنگ و مستمر و فشرده پیش رفت، زمان  اعزام به روسیه تیم در ۶۰ درصد آمادگی بود اما بسیاری از بازکنان مانند فرزانه توسلی، نغمه مرادی و فرشته کریمی نبودند و حتی در تورنمنت روسیه ۵ بازیکن کلیدی را در اختیار نداشتیم و با گلر دوم تیم به مسابقات رفتیم روسیه  را ۶ به ۵  شکست دادیم و تیم الف روسیه را در ثانیه‌های هم ۳ به ۲ واگذار کردیم اما بسیار تورنمنت خوبی بود.

یاری گفت: در بازگشت از مسابقات برنامه‌ای که  از قبل برای آسیا تدارک دیدیم بدون وقفه و با همان شکل و هدف اصلی مسابقات آسیایی کار پیش رفت، لازم به یادآوری است که  ما در بازی با اسپانیا ۳۰ دقیقه این تیم را تحت فشار قرار دادیم هر سه بازی را از جلو پرس کردیم و این نشان از آمادگی بسیار بالای بازیکنان است.

وی افزود: ۱ ماه و نیم به اعزام مانده بود که تمایلی به ادامه کار با ما نداشتن و بدنساز جدیدی برای تیم  آوردند تیمی که از هر لحاظ تکنیکی، تاکتیکی، روانی، بدنی و روحی برای مسابقات آماده بود.

یاری بیان کرد: عملکرد مثبت بچه‌ها در آسیا نتیجه تلاش‌های آقای صانعی بود قهرمانی آسیا حق فوتسال ایران بود با کوشش آقای صانعی بدست آمد و برکناری من ظلم بزرگی بود من عاشق تیم ملی بودم اما سکوت کردم که تیم نتیجه بگیرد.