سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نجات بیش از ۵۰۰۰ قطعه ماهی در روانسر از مرگ حتمی - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات بیش از ۵۰۰۰ قطعه ماهی در روانسر از مرگ حتمی

نجات بیش از ۵۰۰۰ قطعه ماهی در روانسر از مرگ حتمی

بیش از ۵ هزار قطعه ماهی در شهرستان روانسر که به دلیل کم آبی در معرض تلف شدن بودند نجات یافتند.

مسئول انجمن زیست محیطی حامیان طبیعت چرو در شهرستان روانسر در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: رود خشکرود یا خشکه رو از آبادی‌های کلاوه سرچشمه می‌گیرد و مسیرآن از جاده کامیاران به داخل روانسر است و هرساله با مشکلی کم آبی در فصل تابستان مواجه می‌شود و این رود تنها در بهار پرآب است.

محمد کریمی بیان کرد: به دلیل خشک شدن این رود هزاران قطعه ماهی در حوضچه‌هایی از گل و لای گرفتار شده و راه فراری نداشتند که اعضای انجمن حامیان طبیعت چرو در اقدامی برای نجات این ماهیان وارد عمل شدند.

وی افزود: اعضای انجمن حامیان طبیعت چرو بیش از ۵ هزار قطعه ماهی گیرافتاده در خشکرود را به سراب روانسر و جاوری انتقال دادند و مانع تلف شدن آنها شدند.

کریمی همچنین خواستار دقت شهروندان و گردشگران در حفظ و صیانت از محیط زیست و طبیعت روانسر شد و افزود: افرادی که برای گذران اوقات فراغت به دامان طبیعت می‌روند از برافروختن آتش خودداری کنند.

وی بیان کرد: امسال بیش از ۱۰ مورد آتش سوزی در روانسر داشتیم اما خوشبختانه فرهنگ محافظت از طبیعت در میان مردم تین منطقه جا افتاده و پس از هر حریق مردم به همراه اعضای انجمن وارد کار شدند و برای اطفای حریق سریعاً اقدام کردند.

کریمی افزود: شهرستان روانسر بیشتر پوشش مرتعی دارد و همه مردم باید بدانن که سود و زیان محافظت و یا آسیب رساندن به طبیعت به خود آنان باز می‌گردد.