جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

نجوای عاشقانه - نمایش محتوای صدا

 

 

نجوای عاشقانه

Loading the player...

سلام بر قدر، شب پیوند زمین و آسمان و سلام بر شهید این شب حضرت علی ابن ابیطالب (ع)

شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است. خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام «سوره قدر» نازل فرموده استدر تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد. این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است. عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود. ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند، نزد امام زمان(عج) می‌روند و آنچه را برای بندگان مقدر شده بر ایشان عرضه می‌دارند. شب‌زنده‌داری و تلاوت قرآن و مناجات و عبادت در این شب، بسیار توصیه و تأکید شده است.

شب قدر فرصتی است زرین و طلایی برای شستشوی آینه دل. این شب بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدیها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم. نیکو و شایسته است با صدقات قدمی در جهت آبادانی خانه آخرت برداریم و با اعمال نیک و خیر، ثواب دو چندان ببریم.
 در شب قدر که شب‌زنده‌داری می‌کنیم، خداوند نام ما را در گروه نیک‌بختان ثبت می‌کند و آتش جهنم را بر ما حرام می‌سازد .

در این شب پر فضیلت رادیو کرمانشاه همراه بینندگان همیشگی خود برنامه ای تحت عنوان نجوای عاشقی به مناسبت شب های قدر از ساعت 23:00 تا 03:00 صبح از آوای مهر و دوستی تقدیم می نماید .

تاریخ تولید: بهار 96

تهیه کننده : شهاب خنجری

گوینده : عبدالرضا آرمانده

صدابردار : عباس ولییی

نویسنده : ندا بیاتی

ارتباطات : حسین باویسی