سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

نخستین نشست آموزشی فعالان نماز در بهزیستی استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین نشست آموزشی فعالان نماز در بهزیستی استان کرمانشاه

نخستین نشست آموزشی فعالان نماز در بهزیستی استان کرمانشاه

با هدف توجه به اجرای فریضه نماز در ادارات و تعامل و رفع نواقص احتمالی در سیر اجرایی نماز، نخستین نشست آموزشی فعالان اجرایی نماز در بهزیستی استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین نشست آموزشی فعالان اجرایی نماز ویژه معاونین، مدیران ستادی شهرستان ها و مراکزبهزیستی استان کرمانشاه با حضورحجت الاسلام مولوی رئیس ستاد اقامه نماز استان و مسئولان بهزیستی امروزیکشنبه در محل سالن ورکشاپ دانشکده علمی کاربردی بهزیستی کرمانشاه برگزار شد. تعامل و رفع نواقص احتمالی در سیر اجرایی نماز از اهداف برگزاری این نشست آموزشی عنوان شد.

دکتر امید قادری، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در این نشست با تاکید بر اهمیت اجرای نماز در ادارات، گفت: مایه افتخار ما بوده که اداره کل بهزیستی در میان سایر دستگاه ها اجرایی استان مقام برتر را در این زمینه کسب کرده است.

وی با اشاره به بخشی از وظایف سازمان بهزیستی در جامعه گفت: ما در اداره ای کار می کنیم که آحاد مردم جامعه را از زمان کودکی با حضور در مهدهای کودک تا زمان پیری سرای سالمندان حمایت می کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تاکید کرد: با توجه به این سطح تعاملات، بهزیستی باید برای این طیف وسیع مراجعه کننده کارهای فرهنگی را انجام دهد و با قاطعیت می گویم که آنچه که ما می توانیم به جامعه انتقال دهیم بسیار بزرگ و با ارزش است.

وی در ادامه با تشریح پرداختن به امور معنوی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، گفت: یکی از وظایف مهم خطیر بهزیستی پرداختن به بحث سلامت روان است و ما در این حوزه می توانیم با پرداختن به برنامه های معنوی به خصوص اجرای نماز سلامت روان افراد تحت پوشش خود -که از فراموش شده ترین اقشار جامعه هستند- را تامین کنیم.

حجت الاسلام مولوی، رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه نیز در این نشست ضمن تقدیر از مدیرکل بهزیستی به ساز وکار نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز پرداخت و از آن به عنوان ساز وکاری در جهت فکر و چاره اندیشی برای رفع موانع و مشکلات یاد کرد. وی گفت: مطابق دستور اکید رهبر انقلاب در هر دستگاهی بالاترین مقام اجرایی مسئول اقامه نماز است و باید اجرای سیاست های اجرایی اقامه نماز در خود دستگاه را ستاد اقامه نماز بر عهده بگیرد.

در پایان این نشست از دکتر قادری به عنوان مسئول اقامه نماز بهزیستی استان و برای کسب رتبه برتر استانی این اداره کل در اقامه نماز و همچنین کسب رتبه برتر کشوری در عفاف و حجاب امر به معروف و نهی از منکر و مباحث قرآنی تجلیل شد.