سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نداشتن سند مالکیت از معضلات کشاورزان قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

نداشتن سند مالکیت از معضلات کشاورزان قصرشیرین

نداشتن سند مالکیت از معضلات کشاورزان قصرشیرین

مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: نداشتن سند مالکیت اراضی زراعی از عمده ترین مشکلات کشاورزان این شهرستان مرزی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا رضا محمدی  در نشست بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان منطقه قصرشیرین با بیان اینکه در راستای توسعه بخش کشاورزی مسائل ملکیتی و قوانین و مقررات مربوط در این بخش باید رفع شود افزود: کار نقشه برداری زمین های کشاورزی این شهرستان در سال گذشه و امسال برای برای سیر مراحل قانونی سند مالکیت انجام شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع 30 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی موجود در قصرشیرین کار نقشه برداری 80 درصد از این اراضی برای صدور سند مالکیت به دستگاه های اجرایی ذیربط استان کرمانشاه ارسال شد.
وی بیان کرد: طبق اعلام اداره ثبت اسناد قصرشیرین تخصیص نیافتن اعتبار خاص باعث شده تا روند صدور سند مالکیت برای کشاورزان قصرشیرین با کندی مواجه شود و این در حالیست که هیچ گونه خلاء قانونی در این زمینه وجود ندارد.
محمدی گفت: مسئله تداخل زمین های کشاورزی و منابع طبیعی با پیگیری جهاد کشاورزی، منابع ملی و ثبت اسناد در دست اقدام است و شهرستان قصرشیرین در این زمینه پیشرو است.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: قصرشیرین پیشانی نظام اسلامی است و مردم این شهرستان در دوران دفاع مقدس با لبیک به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای دفاع از آرمان های نظام اسلامی مبارزه کردند و امروز زمان پاسخگویی به مطالبات آنهاست.
فتح الله حسینی افزود: دولت باید حل مشکلات معیشتی مردم به ویژه مرزنشینان را در اولویت کاری خود قرار دهد.
وی اضافه کرد: مکاتبات لازم برای پرداخت خسارت بیمه به محصولات کشاورزی این شهرستان انجام شد و در آینده نزدیک این مهم محقق می شود.
وی گفت: رفع مشکل حق آب، صندوق بیمه و صدور اسناد زراعی کشاورزان با جدیت پیگیری می شود.
شهرستان قصرشیرین با بیش از 27 هزار نفر جمعیت در غرب استان کرمانشاه دارای دو بخش سومار- نفت شهر و بخش مرکزی است که بخش مرکزی این شهرستان دارای 28 روستای خالی از سکنه و 25 روستای دارای سکنه است که در 17روستای آن دهیاری راه اندازی شد.
بخش سومار از توابع شهرستان قصرشیرین نیز دارای 17 روستا است.