جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

نرخ تورم در کرمانشاه یک درصد پایین‌تر از متوسط کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

نرخ تورم در کرمانشاه یک درصد پایین‌تر از متوسط کشور است

نرخ تورم در کرمانشاه یک درصد پایین‌تر از متوسط کشوراست

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: بر اساس آمار ارایه شده نرخ تورم کرمانشاه یک درصد پایین‌تر از نرخ متوسط تورم در کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته نرخ تورم استان در ماه جاری یک درصد از میانگین کشوری پایین‌تر بوده است.

معاون استانداری کرمانشاه افزود: این موفقیت چشمگیر با تلاش سازمانها و مجموعه‌هایی همچون صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف و ... به دست آمده که جای تقدیر دارد.

وی اظهار کرد: این موفقیت در شرایطی حاصل شده که در سالهای گذشته نرخ تورم استان از میانگین نرخ تورم کشور بالاتر بوده است.

وی همچنین از رویکرد فروشگاه‌های بزرگ شهر در زمینه عرضه کالا با قیمت مناسب تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه فروشگاه های بزرگ سطح شهر کالاهای عرضه شده را با تخفیف مناسبی به مشتریان ارایه می دهند که جای تقدیر دارد و آنها نیز در روند کاهش میزان نرخ تورم در استان سهیم بوده‌اند.

رحیمی ادامه داد: در سطح کلان کشور شاهد یک ثبات خوب در زمینه کنترل نرخ تورم هستیم که این نشان از تدبیر مناسب دولت در این عرصه دارد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: بسیاری با بهانه کردن افزایش قیمت مرغ عنوان می‌کنند مردم این کاهش تورم را باور ندارند، در حالیکه میانگین نرخ تورم با احتساب تغییرات قیمتی کالاها و خدمات متعدد و متنوعی سنجیده می‌شود.

رحیمی در ادامه به تنگناهای دولت در زمینه پرداخت یارانه به کالاهای مصرفی اشاره کرد و گفت: از توان دولت خارج است که در کنار پرداخت یارانه نقدی، به کالاهای مصرفی هم یارانه پرداخت کند، ولی با این وجود به منظور حمایت از سبد خانوار در زمینه گوشت منجمد هنوز این یارانه ها پرداخت می شود.

قیمت شکر متعادل می‎شود وی در ادامه به تلاش های صورت گرفته در زمینه جلوگیری از افزایش قیمت شکر در بازار اشاره کرد و گفت: به دلیل برخی مشکلات در عرضه شکر شاهد افزایش قیمت این محصول در بازار تا 3500 تومان بودیم که با تلاش‌های صورت گرفته قیمت آن روند نزولی به خود گرفته است.

رحیمی با تقدیر از عملکرد معاونت بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی در زمینه برخورد با برخی تخلفات صورت گرفته اظهار کرد: این دو دستگاه با مشاهده افزایش قیمت ها در همان هفته اول به این موضوع به شکل ویژه ورود کردند و عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: طی هفته های اخیر بازرسی های متعددی از واحدهای تولید شکر در استان به عمل آمده و تمهدیداتی اندیشیده شده تا شکرهای تولیدی در داخل استان توزیع شوند که این راهکار در تنظیم بازار بسیار اثرگذار بوده است.

وی عنوان کرد: در این زمینه با کسانی که قصد خارج کردن شکر تولیدی از استان را داشته و یا به‌دنبال اخلال در بازار بوده‌اند با جدیت برخورد شده و با تشکیل پرونده به دستگاه‌های قضایی سپرده شده‌اند.

وی تلاش های صورت گرفته در زمینه تنظیم بازار شکر را بسیار موفقیت آمیز توصیف کرد و از تعادل بازار این محصول خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و وارد شدن شکر به بازار، قیمت این محصول تا اویل مهرماه به 2800 تومان می‌رسد.