سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نشست بررسی مشکلات عشایری استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست بررسی مشکلات عشایری استان کرمانشاه

نشست بررسی مشکلات عشایری استان کرمانشاه

با هدف رفع مشکلات عشایر کوچ رو نشست بررسی مشکلات عشایری در استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست بررسی مشکلات عشایری امروز چهارشنبه در محل معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه با حضور نبی احمدی فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان، آزادی مدیرکل امور عشایری استان، علی گروسی مدیرکل دفتر روستایی استانداری کرمانشاه و جمعی از مسئولین دستگاه های ذیربط و سران عشایر استان در محل معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان کرمانشاه به بیان مشکلات عشایر کوچ رو استان پرداخت و مباحثی چون مشکلات مراتع عشایری مناطق خوزستان و ایلام و تامین امنیت عشایر را در مناطق فوق مطرح کرد.

نبی احمدی هم چنین به طرح مباحثی چون تامین آب مورد نیاز عشایر و بحث سلامت عشایر و دام های آنها پرداخت. در ادامه این جلسه سایر دستگاه های ذیربط نیز به بیان نکاتی در این زمینه پرداختند و در نهایت مصوب شد اداره کل دامپزشکی استان نسبت به واکسیناسیون دام ها طی آذر ماه امسال اقدام کند. هم چنین مصوب شد، اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، کار واکسیناسیون دام ها در مناطق ییلاقی و قشلاقی عشایر در استان های ایلام و کرمانشاه را انجام دهد.

در این نشست اداره کل امور عشایری استان نیز قول های مساعدی مبنی بر آبرسانی به عشایر و تامین علوفه آنها داد و مصوب شد که این کار نیز توسط امور عشایری انجام شود.

تامین کود و سم مورد نیاز کشاورزان و عشایر توسط سازمان جهادکشاورزی از دیگر موارد مصوب در این جلسه بود. هم چنین در این جلسه مصوب شد، منابع طبیعی استان کرمانشاه نسبت به رفع مرتع که به غیر واگذار شده است اقدام کند. تامین امنیت عشایر و برگزاری نشست چندجانبه ای به این منظور از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که طی جلسه مذکور مشکل امنیت آنها نیز در مناطق قشلاقی و ییلاقی تامین شود.