جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

نشست هم اندیشی کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سنقرو کلیایی برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست هم اندیشی کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سنقرو کلیایی برگزار شد

با حضور جمعی از مسئولین نشست هم اندیشی کانونهای فرهنگی هنری مساجد سنقر در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این نشست حجت الاسلام مجید صفدری امام جمعه سنقرو کلیایی لازمه انجام کار نشست هم اندیشی کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سنقرو کلیایی برگزار شدفرهنگی را دوری کردن از کسب عنوان و با هدف خدمت به اسلام دانست و برای رسیدن به اهداف مقدس در جامعه اسلامی دوری از حب دنیا، وحدت و رفع اختلافات را مورد تاکید قرار داد.

امام جمعه سنقرو کلیایی گفت: یافتن حلقه مفقوده ای که مانع جذب جوانان و نوجوانان به سمت و سوی مساجد می شود ضروری است.

وی با قدردانی از فعالیتهای بدون چشم داشت مدیران کانون های مساجد این شهرستان، افزود: برای کسب موفقیت، وجود انگیزه، همت و ایمان بسیار با اهمیت تر از امکانات، ابزار و نیرو می با شد. در ادامه این نشست فرماندار سنقروکلیایی تشکیل کانونهای فرهنگی را: با تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد، فضای خوبی برای جذب جوانان و نوجوانان در این اماکن مقدس ایجاد شده وموجب تقویت ارتباط نسل جوان با مساجد می شود.

یاور محمدی با تشریح فضای جدید حاکم بر جامعه و پیچیدگی هایی که به واسطه فضای مجازی و جنگ نرم دشمن در ایران اسلامی ایجاد شده است، گفت: برنامه های فرهنگی بایستی متناسب با وضعیت موجود باشد.

وی مساجد را به عنوان منبعی پر از انرژی دانست که میتواند باعث آرامش افراد باشد و این نکته را باید در جذب هرچه بیشتر جوانان مورد تأکید قرار داد.

رئیس کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه هم از فعال بودن بیشترین کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان سنقرو کلیایی در بین شهرستانهای استان بعد از کرمانشاه خبر داد. تقدیر از مدیران کانون های مساجد سنقرو کلیایی با اهداء لوح تقدیر و هدایا از دیگر برنامه های این نشست بود.