رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

نصب هجده دوربین نظارتی و ثبت تخلف در معابر کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب هجده دوربین نظارتی و ثبت تخلف در معابر کرمانشاه

هجده دوربین نظارتی و ثبت تخلف در معابر کرمانشاه نصب میشود

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداری کرمانشاه از نصب دوربين‌های نظارتی و ثبت تخلف در 18 نقطه شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، افشین لرزنگنه گفت: با تمهيدات اندیشيده شده و به منظور توسعه خدمات ترافيکی، این دوربين‌ها در نقاط مختلف این شهر نصب می‌شود.

وی با بيان اینکه هم اکنون یکی از مهمترین معضلات کلانشهر کرمانشاه ترافيک است که به بحران نيز نزدیک شده، تصریح کرد: همه مسئولان ذیربط باید تمام تلاش خود را برای رفع این معضل انجام دهند و با اقدامات کارشناسی معضل ترافيک را در کلانشهر کرمانشاه کنترل کرده و روند این مهم را به سمت کاهش ترافيک سوق دهند.

معاون حمل و نقل ترافيکی شهرداری کرمانشاه با بيان اینکه خيابانهای این شهر دیگر توان حضور خودروها را ندارند٬ افزود: ظرفیت خيابانهای این کلانشهر برای همان 50 سال گذشته است و هيچ تغييری نکرده، درحالیکه تعداد جمعيت و خودروها افزایش پيدا کرده که همين امر مشکلات ترافيکی را برای شهر و شهروندان ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که می‌توان برای کنترل ترافيک انجام داد نصب دوربين‌های نظارتی است که با تمهيدات اندیشيده شده برای 18 نقطه از این کلانشهر نصب این دوربين‌ها در نظر گرفته شده است.

 لرزنگنه گفت: استفاده از این دوربین‌ها می‌تواند موجب ارائه خدمات بسياری به شهروندان از جمله مدیریت صحيح و علمی ترافيک٬ روانسازی ترافيک در معابر پر رفت و آمد با استفاده از سيستم‌های پيشرفته٬ نظارت بر خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی و تسریع در حضور نيروهای امدادی٬ پليس و اورژانس در محل حادثه در زمانهای بحرانی شود.

وی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده محل نصب دوربين‌های طرح ترافيک شهر کرمانشاه در 18 نقطه از سطح شهر مورد بررسی قرار گرفته تا با نصب این دوربين‌ها٬ کنترل محدوده‌های ترافيکی بیشتری در این کلانشهر به صورت مکانيزه صورت گیرد.

به گفته وی در حال حاضر هشت دوربين نظارت تصویری در محدوده سه راه شریعتی، تقاطع موید، تقاطع کارگر یک، تقاطع پارک معلم، تقاطع ارشاد، تقاطع آتش‌نشانی، تقاطع نوبهار و تقاطع سنگر نصب شده و تصاویر مربوط به آنها از طریق مرکز کنترل ترافيک شهرداری کرمانشاه مورد رؤیت قرار می‌گيرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه افزود: تعداد 10 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت نیز در بزرگراه‌ها نصب شده و به بهره‌برداری رسیده که این نقاط شامل بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی (هوانیروز) شرق به غرب، بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی (هوانیروز) غرب به شرق، بزرگراه شهید کشوری شرق به غرب، بزرگراه شهید کشوری غرب به شرق، بزرگراه شهید شمشادیان شرق به غرب، بزرگراه شهید شمشادیان غرب به شرق، بزرگراه  امام علی(ع) شرق به غرب، بزرگراه امام علی(ع) غرب به شرق، بزرگراه جانبازان(کمربندی) بعد از پل بنشن و بزرگراه جانبازان(کمربندی) بعد از پل الهیه است.