رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

نصب ۱۲۰۰ کنتور هوشمند بر چاه‌های مجاز آب کرمانشاه تا پایان امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب ۱۲۰۰ کنتور هوشمند بر چاه‌های مجاز آب کرمانشاه تا پایان امسال

نصب ۱۲۰۰ کنتور هوشمند بر چاه‌های مجاز آب کرمانشاه تا پایان امسال

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: تا پایان امسال ۱۲۰۰ کنتور هوشمند بر روی چاه‌های مجاز آب استان کرمانشاه نصب می‌شود.

کیاست امیریان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های وزارت نیرو در راستای اقتصاد مقاومتی نصب ۵۰ هزار کنتور هوشمند بر چاه‌های آب مجاز در سراسر کشور است و سهم استان کرمانشاه از این تعداد ۱۲۰۰ مورد است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه تاکید کرد: تا پایان امسال باید ۱۲۰۰ کنتور هوشمند در چاه‌های آب مجاز استان کرمانشاه نصب شود. وی با تاکید لزوم مصرف بهینه آب به ویژه در بخش کشاورزی گفت: راندمان آبیاری به طور متوسط در بخش کشاورزی ۳۴ درصد است و این عدد بیانگر آن است که بخش عمده‌ای از آب به صورت تلفات از دسترس خارج می‌شود. امیریان تعداد چاه‌های آب مجاز استان کرمانشاه را ۱۲ هزار حلقه چاه اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۰ هزار حلقه مربوط به بخش کشاورزی و از این تعداد ۱۰ هزار حلقه نیز تنها ۱۳۰۰ چاه کنتور هوشمند دارد.

وی در خصوص اقدامات و پیش بینی های لازم برای بحث باروری ابرها گفت: ما مطالعات لازم برای باروری ابرها را انجام دادیم اما مرکز باروی ابرها در یزد است و اساسا حضوراین مرکز در مناطق کم بارش و کم آب بیشتر است و استان ما جزو اولویت های یک نبود و ما نیز پیش بینی برای کم بارشی در پاییز نداشتیم لذا توفیقی در این مورد حاصل نشد ضمن اینکه مشکلات تامین اعتباری نیز داشتیم.